baneris leidinys

stasiuko mugeGelgaudiškio dvaro prieigose, pražydus tulpėms, gelgaudiškiečiai savus ir svečius pakvietė į tradicinę, jau septynioliktąją Stasiuko mugę.

Nuotr. Prekybininkų palapinės nusidriekė per visą alėją, mugėje piniginę atverti galėjo ir jaunas, ir senas.

Gegužės 7-ąją nuo pat ryto gausus būrys tautodailininkų, amatininkų, rankdarbių mėgėjų suvežė savo gaminius iš įvairiausių rajono kampelių ir aplinkinių rajonų. Ko tik mugėje nebuvo! Negalėjai atsistebėti molinėmis puodynėmis ir ąsočiais, medžio drožėjai siūlė medinius šaukštus, menteles, pjaustymo lenteles, galėjai pasigrožėti įvairiaspalvių riešinių margumu, kitais megztais ar nertais dirbiniais. Siūlė mugės dalyviai svečiams ir riestainių, ir kitų gardumynų. Noriai lankytojai pirko dekoratyvinius augalus, gėlių sodinukus.
 
Daug susidomėjusių stabtelėdavo prie lekėtiškių Čekauskų etnografinio muziejaus ekspozicijos. Muziejaus šeimininkas Gintas Čekauskas čia demonstravo senoviškas skiedrų drožimo stakles, išdrožti savo skiedrą panoro ne vienas šventės dalyvis. Jaunieji mugės dalyviai galėjo patys iš molio pasigaminti darbelių, juos to pamokė Zanavykų muziejaus darbuotojai. Gelgaudiškio rūmuose veikė tapybos ant šilko studija, jos vadovė Tatjana Vrubliauskienė kvietė visus, norinčius pasimokyti šio meno subtilybių.

UAB „Gulbelė“ vaišino susirinkusius cibuliene, kvietė prie stendo nusifotografuoti. O Gelgaudiškio dvaro gaspadinės atsigaivinti siūlė gelgaudiškiečių gira. Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras mugės dalyvius ragino užsukti į užkandinę „Iš unoro“ ir pasivaišinti kugeliu.

Mažosios kultūros sostinės gyventojus ir svečius pasveikino rajono meras Juozas Bertašius, linkėjo amatininkams geros prekybos, o šventės organizatoriams – tęsti šią gražią tradiciją. Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė pasidžiaugė, kad Gelgaudiškis garsėja originaliais kultūriniais renginiais, įteikė rūmų šeimininkams rododendrų krūmą, kad dvaro prieigose atsirastų šių augalų gojelis.

Šventės vedimą Gelgaudiškio kultūros centro direktorė Diana Šležienė patikėjo didžiausiai Žemaitijos krašto pasakorei Birutei Normantienei iš Tauragės rajono Pagramančio miestelio – taip pat 2016 m. mažosios kultūros sostinės. Viešnia į sceną pakvietė mažuosius gelgaudiškiečius, vaikų darželio „Eglutė“ auklėtinius, kurie savo dainas skyrė gimtajam miestui. Toliau į sceną lipo Gelgaudiškio kultūros centro folklorinis ansamblis „Šilupė“, jaunimo šokių kolektyvas „Liociukai“, Gelgaudiškio kapela. Plokščių moterų liaudies šokių kolektyvas „Virangė“ dalyvius mokė smagių šokių. Koncertavo ir svečiai: Marijampolės ansamblis „Bočiai“, Kazlų Rūdos senjorų klubas, Pagramančio miestelio saviveiklininkai.

Šventės dalyvius sudomino moderniosios tapybos atstovo dailininko Raimundo Majausko tapybos darbų paroda, kuri buvo atidaryta Gelgaudiškio rūmuose.

Stasiuko mugėje graži ir prasminga tradicija – „Miestelio darbštuolio“ nominacijos. Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkas Artūras Varankevičius padėkos raštus įteikė Valdai Valaitienei, Stasei Danielevičienei ir Astai Žilaitienei.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos