Į Dainų šventę vyks gausus būrys rajono meno kolektyvų

pynes maziai
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupės „Pynė“ šokėjai ir jų vadovė Vitalija Venienė džiaugiasi galimybe pasirodyti Lietuvos šimtmečio dainų šventėje.


Kovo pabaigoje vyko rajono dainų ir šokių kolektyvų peržiūros atranka į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“, kuri vyks birželio 30–liepos 6d. Vilniuje. Nepabuvus šioje Didžiojoje lietuvių meno olimpiadoje, ko gero, būtų sunku įsivaizduoti galingą dvidešimties tūkstančių dalyvių choro skambesį arba dideliame stadione atgyjančius devynių tūkstančių šokėjų brėžiamus raštus.
 
Kaip informavo rajono savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas, šiemet į Lietuvos dainų šventę „Vardan tos...“ papuolė keturi moksleivių chorai: Šakių „Žiburio“ gimnazijos merginų choras (mokytoja Daiva Martinaitienė), Šakių rajono meno mokyklos jaunių choras „Aušrinės“ (vadovė Ramunė Valaitienė), Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos jaunių choras (mokytoja Edita Legotienė), Griškabūdžio gimnazijos merginų choras (vadovė Violeta Briaukienė).

Iš vyresniųjų į šventę pakviesti trys kolektyvai. Tai Šakių kultūros centro choras „Lituanica“ (vadovas Deividas Kerevičius), Šakių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gaudenė“ (vadovė R. Valaitienė) ir Griškabūdžio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis (vadovė V. Briaukienė).

Pagrįstai galime didžiuotis savo krašto šokėjais, nes į dainų šventę kelialapius gavo net 13 kolektyvų. Tai Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro jaunučių liaudiškų šokių grupė (vadovė Violeta Mikelaitytė), Šakių rajono meno mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Šakietukas“ (vadovė Justė Lukauskienė), Šakių „Varpo“ mokyklos jaunučių, jaunių ir jaunimo liaudiškų šokių grupės „Pynė“ (vadovė Vitalija Venienė), Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos jaunių liaudiškų šokių grupė ir tos pačios mokyklos merginų šokių kolektyvas (vadovė Evelina Karpavičienė), Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos jaunių ir jaunimo liaudiškų šokių grupės „Liocukas“ (vadovė Edita Balčiūnienė), Šakių kultūros centro Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ (vadovė V. Venienė), Šakių kultūros centro pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupė „Vijūras“ (vadovas Donatas Liktas), Griškabūdžio gimnazijos merginų šokių grupė „Vaivora“ ir Sintautų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Sintuola“ (vadovė Vida Čeplevičienė).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.