Sūduvos metus užbaigė meniškais pasivaikščiojimais

daniliauskai vj
Keramikas Egidijus Šimatonis nustebino abu Daniliauskus, parodos kaltininkui Jonui (centre) įteikęs kadaise kūrybinio susitikimo metu tapytojo sukurtą keramikos kūrinį. V. Venslovaičio nuotr.

Rezidencija „Grįžulo Ratai“ pastaraisiais metais tapo jaukiausiu kraštiečių menininkų prieglobsčiu. Simboliška, kad baigiantis Sūduvos ir Lietuvos jaunimo metams ketvirtadienį rezidencijoje į meniškus pasivaikščiojimus pakvietė apskrities mokiniai ir žinomas kraštietis tapytojas Jonas Daniliauskas.
 
Šalčio sukaustyta ir sniego kepurėmis pasipuošusi gamta padiktavo romantišką pavadinimą dešimties apskrities mokyklų 5–8 klasių mokinių kūrybai. „Balti pasivaikščiojimai“ gimė „Varpo“ mokyklos dailės mokytojos Linos Smilgiuvienės galvoje. Ji įdėjo nemažai triūso, kad mokinių darbai harmoningai įsikurtų stiklinėje rezidencijos galerijoje. Mokinių fantazijai nebuvo jokių apribojimų: kas tapė, kas rinkosi koliažą, kiti lankstė popierių ar vėlė vilną. Siužetai taip pat patys įvairiausi, bet visi puikiai suskambo baltos žiemos fone. Parodas rezidencijoje kuruojantis Vitas Daniliauskas pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais pavyko suorganizuoti 17 meno parodų, užsimezgė daug prasmingų draugysčių. O ši, paskutinioji metų paroda buvo tarsi sutvirtinimo renginys besibaigiantiems Sūduvos ir Jaunimo metams. Be to, ir puiki įžanga į Naujuosius, nes Marijampolė 2023-iaisiais paskelbta Lietuvos jaunimo sostine.

Sveikindamasis su susirinkusiais tapytojas J. Daniliauskas neslėpė susižavėjimo Lietuvos grožiu visais metų laikais, skirtingu regionų reljefu, kalbos ir būdo ypatumais. Kadangi jo tapyboje vyrauja kaimiški motyvai, o tapyti jis dažnai renkasi iš natūros, keliaudamas dviračiu ar pėsčiomis, jis spėja patirti pačių netikėčiausių, kartais net labai kurioziškų situacijų.

„Būna, kad nutapai kokią trobelę, o po savaitės važiuoji, jau matai, kad ji nugriauta… Arba yra buvę, kad mane fotografuojantį  širdžiai mielą vaizdelį iškolioja ir į šuns dienas išdeda vietinė gyventoja… Graži ta mūsų Lietuva. Linkiu, kad tokia ji išliktų ir toliau“, – kalbėjo J. Daniliauskas.

Labai taikliai renginio metu pastebėjo susirinkę  anksčiau šiais metais parodas surengę menininkai, kad tokie susibūrimai – tarsi kūrybos atlaidai, kai visi stabteli, apsikabina, pasikalba, pasidžiaugia vieni kitų kūrybos vaisiais. Tą popietę rezidencijoje būta daug jaukių ir šeimyniškų pasidalijimų mintimis, skambėjo „Varpo“ moksleivės Urtės Glikaitės ir „Žiburio“ gimnazisto Kajaus Jesevičiaus dainos, netrūko kvapnių kalėdinių dovanėlių ir pasižadėjimų kitąmet vėl pasimatyti rezidencijoje, kurti ir burtis.

Lina Morkūnienė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.