Atvirų jaunimo erdvių projektas „Padėkime vieni kitiems“

Sutrikusio intelekto Žmonių globos bendrijos „Šakių Viltis“ tarybos nariai ir pirmininkė Roma Dėdynienė daug dėmesio skiria projektinei veiklai.
 
Kasmet yra ruošiami Socialinės reabilitacijos bendruomenėje, Sveikatos stiprinimo, Jaunimo iniciatyvų bei kiti projektai. Šiais metais organizacija, atsiliepdama į šeimų, kurios augina ir globoja sunkią proto negalią turinčius asmenis, poreikius, pirmą kartą parašė Atvirų jaunimo erdvių (AJE) projektą „Padėkime vieni kitiems“. Projektas buvo ruošiamas bendraujant su neįgaliaisiais, jų šeimos nariais, socialinę atskirtį patiriančiais bei aktyviais jaunuoliais. Visos veiklos buvo aptartos ir pasiūlytos jaunų žmonių.

Projektas pradėtas vykdyti nuo gegužės vidurio ir tęsis iki gruodžio pabaigos. Visi jauni žmonės (14–29 m.), gyvenantys Griškabūdyje, Degutinėje ir aplinkiniuose kaimuose, kviečiami turiningai praleisti laisvalaikį Griškabūdžio Vaikų dienos centre (J.Jablonskio g. 4) kiekvieną antradienį ir penktadienį 16–18 val.; Degutinės Bendruomenės centre (Liepų 1) – kiekvieną trečiadienį ir ketvirtadienį 17–19 val. bei kas antrą šeštadienį 9–11.30 val. Su jais bendraus socialinės pedagogės – projekto vykdytojos Auksė Makūnienė ir Vida Arlauskienė.

Projekto vykdytojos tikisi, jog galėdami rinktis įvairias veiklas jauni žmonės turiningai ir įdomiai praleis laisvalaikį. Tobulindami savarankiško gyvenimo įgūdžius, bendraudami su įvairių pomėgių asmenimis atras save ir taps AJE šeimininkais. Kartu esantys neįgalūs jaunuoliai ir sveikieji pasijus reikalingi vieni kitiems, mažės socialinė atskirtis, atsiras noras būti kartu.

SIŽG bendrija „Šakių Viltis“ turi daugelio metų patirtį, kaip įtraukti socialinę atskirtį patiriančius asmenis. Tai individualus kiekvieno jaunuolio pakvietimas, paskleista informacija mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose. Pirmiausia siekiama, kad įsitrauktų aktyvus kaimo jaunimas, tada siekiama, kad informacija pasklistų tarp nedrąsių, mažiau motyvuotų jaunuolių.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.