baneris leidinys

nemokami apkabinimai
Vakar prie didžiosios „Maximos“ Šakių gimnazistai nustebino praeivius, surengdami nemokamų apkabinimų akciją. D. Pavalkio nuotr.


Šią savaitę Šakių „Žiburio“ gimnazijos bendruomenę draugėn subūrė tradicinis renginys – šiuolaikinio meno dienos „Plyta“. Nuo ankstesnių metų „Tuščia“ ir „Tyla“ temų šįkart pereita prie permainų – gimnazistai keitė „Liūdesį į judesį“. Jų neišgąsdino nei lietus, nei atšalęs oras. Tiesa, programą reikėjo šiek tiek pakoreguoti, tačiau moksleivių entuziazmas nuo to nė kiek nesumažėjo.
 
Pagrindiniai meno dienų organizatoriai, Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai Emilija Puišytė, Aušrinė Balčiūnaitė, Atėnė Kutkaitė, Gražina Guzevičiūtė, Gabija Ėringytė ir Emilis Gorges prasitarė, kad pavadinimu „Liūdesį į judesį“ šiemet sau ir kitiems stengiamasi ištransliuoti žinią – nereikia liūdėti, kad porą metų dėl pandemijos meno dienos nevyko, geriau iš karto pereiti prie judesio.  

Emilija pasakojo, kad pirmadienis buvo dizaino diena. Į ją buvo pakviesta mados dizaino studentė, dizainerė Ula Aleksandravičiūtė, įdomiai pristačiusi savo veiklą, o mokyklos rūsyje vyko atsineštų drabužių dažymo dirbtuvėlės. Antradienį gimnazistai sulaukė svečių. Mokyklos aktų salėje vyko gyvas pasibuvimas su kraštiečių grupe „Abudu“.

Trečiadienį menų imtasi pasiraitojus rankoves – vieni gimnazistai dažė plytas bendrai mokinių piramidei gimnazijos kieme sukurti, kiti dalijosi savo literatūros kūriniais mokyklos bibliotekoje, treti su rajono menininke Egle Tamulyte (Aglaja Ray) triūsė gatvės meno dirbtuvėse „Liepsnotosios pelėdos sapnas“. Nors šis kūrinys turėjo atsirasti gimnazijos kieme ant sienos, tačiau pabjurus orui teko ieškoti kitos išeities. Pasak E. Tamulytės, puikiausią mintį pakišo buvęs gimnazistas Arvydas Strimaitis, atvaręs draugo furgoniuką.

Savaitei einant į pabaigą, ketvirtadienį, prie didžiosios „Maximos“ vyko nemokamų apkabinimų akcija, kurios metu praeiviai buvo kviečiami apsikabinti. Iš pradžių kiek nedrąsiai, bet vėliau, akcijai įsibėgėjant, nuotaika gerėjo, atsirado vis daugiau norinčių palaikyti šią iniciatyvą.  

Na, o šiandien finalas –  meno dienų uždarymo renginys, kurio metu buvęs gimnazistas, trumpametražių filmų kūrėjas Matas Petkūnas (Savimyla) pristatys savo kūrybą, vyks jo sukurtų filmų peržiūra.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos