Viešoje erdvėje dirbantys patruliai vos spėja suktis: sulaukta šimtų skundų

Policija praneša, kad daugiau nei mėnesį elektroninėje erdvėje patruliuojantys pareigūnai sulaukė 576 pranešimų iš gyventojų ar įstaigų.

 Iš virtualaus policijos patrulio perduotos informacijos pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai (3 dėl neapykantos kurstymo ir 1 dėl rūbų su galimai padirbtais prekiniais ženklais prekybos), 1 ikiteisminis tyrimas dėl pornografinio turinio viešinimo, 6 pranešimų aplinkybės dar tikslinamos. Surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai (3 dėl sukčiavimo, 2 dėl nelegalių ginklų pardavinėjimo).
 
Gauti 576 pranešimai buvo vertinami ir nagrinėjami taip: socialiniame tinkle „Facebook“ – 489 pranešimai; elektroniniu paštu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.) – 79; virtualių patrulių identifikuota – 7 (3 dėl rūbų analogų pardavinėjimo, 1 naktinio matymo prietaiso pardavimas, 2 sukčiavimai, 1 grasinimas); kitais būdais – 1.

Gautų pranešimų pobūdis labai įvairus, tačiau policija išskiria dažniausiai pateikiamus pranešimus: perduodama informacija dėl galimo įvairaus tipo sukčiavimo (siūloma įsigyti vairuotojo pažymėjimus, akcizais apmokestintų ar narkotinių medžiagų ir pan.); kreipiamasi nukentėjus nuo sukčių (sumokėjus už daiktą ir jo negavus, pasiūlė investuoti, bet apgavo ir pan.); kreipiamasi dėl konsultacijos, kai galimai pažeidžiama žmogaus garbė ar orumas (šmeižtas, trečiųjų asmenų galimi garbės ir orumo pažeidimai); grasinimai, neapykantos kalba ir diskriminacija (atsiunčiami komentarai ar socialinių tinklų įrašai, kuriais yra bandoma kurstyti prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ar viešinami diskriminacinio pobūdžio pranešimai dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės). Taip pat vertinama informacija dėl galimų neapykantos nusikaltimų, kai pranešimai yra  gaunami iš www.manoteisės.lt; prašymai pakonsultuoti dėl pareiškimo pateikimo per www.epolicija.lt; pateikiama kita informacija, kuri, asmenų nuomone, gali būti aktuali policijai (dėl galimai vykdomos antivalstybinės veiklos, dėl galimai netinkamo turinio publikavimo).

Atlikus pirminį informacijos vertinimą, į teritorines policijos įstaigas tolimesniam tyrimui perduotos 32 medžiagos: 11 – dėl neapykantos kurstymo; 3 – dėl diskriminacijos; 9 – dėl sukčiavimo; 2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo (internete).   

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.