Gyvybingumo taisyklės - griežtesnės

Žemdirbiai pagaliau sulaukė pirmųjų konkrečių  žinių apie naujojo paramos etapo paramos teikimo tvarką ir taisykles. Liepos 28 dieną Žemės ūkio ministerija patvirtino ūkio subjektų, siekiančių pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones, ekonominio gyvybingumo nustatymo taisykles.
 
Kol kas žemdirbiai pasigenda konkrečių 2014-2020 metų paramos priemonių įgyvendinimo tvarkos ir taisyklių. Patvirtintos ir paskelbtos ekonominio gyvybingumo taisyklės numato tam tikrus reikalavimus, kuriuos turi atitikti visi ūkio subjektai, pretenduojantys į vienokias ar kitokias ES priemones ir norintys pasinaudoti parama.

Lyginant su ankstesniu 2007 -2013 metų paramos laikotarpiu, paramos gavėjams numatyti griežtesni reikalavimai. Kaip pastebėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių rajono biuro vadovė, ekonomistė Aušrelė Pukinskienė, siekiant mažinti ūkių rizikingumą, pagrindiniai rodikliai numatyti šiek tiek griežtesni, pvz., skolos rodiklis sumažintas iki 0.6 ( anksčiau buvo 0.7), grynasis pelningumas dabar turi būti 2 proc. (anksčiau pakako 1 proc.). „Akivaizdu, kad ūkių šeimininkams reikės labiau skaičiuoti ir pamatuoti savo galimybes. Ne paslaptis, kad dėl nepamatuotų investicijų kai kurie ūkiai, net ir mūsų rajone, buvo priversti užbaigti savo veiklą. Ir šiuo metu ūkininkų pečius slegia didžiulė paskolų našta. Taigi, šis vienas svarbiausių dokumentų, analizuojantis ūkių ekonominio gyvybingumo rodiklius, leis žemdirbiams geriau įvertinti savo galimybes ir apsispręsti, ar tikrai jie pajėgūs pretenduoti į paramos priemones“,- sakė ekonomistė A.Pukinskienė.

Artimiausiu metu tikimasi sulaukti daugiau konkretesnė informacijos apie 2014- 2020 metų programos priemones ir jų įgyvendinimo tvarką.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px