Profesinė sąjunga – darbuotojų interesams apginti

shutterstock 1368658232
Esu jaunas specialistas, ką tik baigęs mokslus. Pirmą kartą dalyvavau pokalbyje dėl darbo, kurio tikrai norėčiau. Tačiau per jį potencialus darbdavys iš vėžių išmušė, kai paklausė, ar stočiau į profesinę sąjungą. Žinau tik tiek, kad profesinės sąjungos atstovauja darbuotojų interesams. Ar man stoti į ją? O gal nebūsiu priimtas į darbą tokiu atveju?
 
Valstybinės darbo inspekcijos ekspertai komentuoja: profesinės sąjungos tikrai gina darbuotojų teises ir interesus nuo darbdavio savivalės ir užtikrina, kad abi pusės sąžiningai ir profesionaliai kalbėtųsi. Tačiau darbdavys neturi teisės užduoti tokio klausimo, nes profesinės sąjungos yra nepriklausomos nuo darbdavio. Iš klausimo neaišku – gali būti, kad per pokalbį dėl darbo potencialus darbdavys norėjo pasakyti, kad jų įmonėje veikia profesinė sąjunga, užtikrinanti darbuotojo teisių ir interesų gynimą.

Gindamos narių teises profesinės sąjungos turi didelių galių. Pavyzdžiui, jos gali kontroliuoti, kaip darbdavys vykdo su jų atstovaujamų darbuotojų interesais susijusius įstatymus ir susitarimus. Taip pat profesinės sąjungos netgi gali reikalauti panaikinti įstatymus pažeidžiančius darbdavio sprendimus. Svarbu atsiminti, kad profesinė sąjunga užtikrina darbuotojo ir darbdavio dialogą, kolektyvines derybas, sutarčių sudarymą.

Jei turite daugiau klausimų, kviečiame konsultuotis su Valstybine darbo inspekcija arba įsilieti į socialinį dialogą internete adresu www.socdialogas.lt
Partneriu logo1

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.