Šventėje – muzika ir prekyba
Įžiebimo šventėje vyko Šakių kultūros centro atlikėjų „Šmiki šmaki“, „Viva“, cirko artistų „Šypsena“ pasirodymai, koncertinę programą „Trys draugai“ surengė į svečius atvykusi Šiaulių dainavimo studija „Svirplys“. Renginį vedė Šakių „Varpo“ mokyklos dramos studijos aktoriai. Už šventinę programą buvo atsakinga „Viva“ kolektyvo vadovė Laura Saunorienė.
Susirinkę šakiečiai galėjo pasivaišinti ir nusipirkti kalėdinių žaislų, rankų darbo gaminių iš į šventę atvykusių prekybininkų.
Šventės dalyvius pasitiko ir išlydėjo kariliono muzika.
Puošiant eglutę patarė ir menininkai
Kaip teigė Šakių seniūnas Dalius Jasevičius, puošiant eglutę šiemet dalyvavo ne vien seniūnija. Prisidėjo Šakių kultūros centras, patarimus, kaip būtų galima Kalėdoms „aprengti“ žaliaskarę, davė ir Šakių menininkai.
Menininkė Audronė Vorevičienė teigė, kad kilo daug gerų idėjų, kaip būtų galima gražiai ir skoningai papuošti eglutę, tačiau šiemet liko per mažai laiko joms įgyvendinti.
„Eglutės puošimui geriausiai pradėti ruoštis prieš metus, mažiausiai – prieš pusę metų. Šiemet pasiūliau rato motyvą, kuris gražiai susisietų su kariliono lanku. Galbūt ne iki galo pavyko įgyvendinti idėją, nes tam reikia daugiau laiko“, – kalbėjo A. Vorevičienė.
Šakių seniūnas D. Jasevičius pritarė, kad Šakių eglę galėtų puošti išskirtiniai rankų darbo žaisliukai. „Tikėkimės, kitąmet pavyks įgyvendinti šiuos planus, juolab, kad turime daug gerų menininkų“, – svarstė D. Jasevičius.
Kaina apytikslė
Be skvero, Šakių miestas tradiciškai puošia Nepriklausomybės gatvę, kur pakabintos girliandos, ir Vinco Kudirkos gatvę, kur prie stulpų pritaisytos snaigių dekoracijos.
Preliminariais duomenimis, puošimasis Kalėdoms Šakių seniūnijai galėjo kainuoti iki 2000 eurų. „Šio skaičiaus tikriausiai neviršysime, tačiau tikslesnius duomenis, kiek iš viso kainavo papuošimai, turėsime vėliau“, – kalbėjo D. Jasevičius.
Eglutė pavirs malkomis
Pasibaigus šventėms, Šakių eglutė ir toliau skleis šilumą – ją sukapos viešuosius darbus dirbantys seniūnijos darbininkai, malkos bus atiduodamos vargingai gyvenantiems žmonėms, senoliams, kurie negali patys jomis pasirūpinti.
Laikosi senolių tradicijos
Mūsų rajonas pasižymi tuo, jog laikomasi senos tradicijos eglutę puošti kuo arčiau švenčių. Slavikų seniūnijoje žaliaskarė pasipuoš visai prieš jas – ne anksčiau kaip gruodžio 20 dieną. Slavikų seniūnas Vidmantas Benediktas Sprainaitis teigė, kad tai yra tradiciją, kurią norisi išsaugoti: „Nesivaikome naujų madų, kurias diktuoja prekybininkai, juk nuo senų senovės šventės prasidėdavo tik prieš Kūčias, šios senolių tradicijos laikomės ir mes. Jau nusipirkome girliandų, bumbulų, o kai ateis metas, kultūros darbuotojos, bendruomenės atstovai ir seniūnijos vyrai kibs į darbą ir papuoš eglutę šventėms“, – kalbėjo V. B. Sprainaitis. Anot seniūno, šiemet papuošimams išleista nemažai – apie 200 eurų.
Sima Kazarian