Ar gelgaudiškiečiai parems „Pasaulio lietuvių vienybės karūną“?

karunos vaizdasSkulptorius Gediminas Radzevičius grandiozinę idėją – „Pasaulio lietuvių vienybės karūnos“ pastatymą – siekia įgyvendinti be valstybinių lėšų. Kovo 8 dieną Gelgaudiškyje vyks „Lietos“ labdaros fondo organizuotas renginys, skirtas projektui paremti.

Nuotr. „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ skirta įprasminti Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį. Lėšos monumento statybai renkamos telkiant lietuvius, be valstybės lėšų.

1 ha plotą užimsiančiai ir Europos parke turinčiai atsirasti skulptūrai reikalingą milijoną eurų skulptorius tikisi surinkti iš pačių lietuvių – G. Radzevičius nesikreipia nei į Vyriausybę, nei tuo labiau į Europos Sąjungos fondus. Jis tikisi, kad „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ bus pradėta statyti šiais metais ir baigta iki Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio.
 
Lietuvių vienybę įprasminančiame monumente turėtų tilpti visi skulptūros simboliniai elementai, kurių centre puikuosis karūnos simbolis. Beveik 10 metrų aukščio karūnos viršūnėje atsiras senovinis Vytis, kiti simboliai.

Ant supiltų pilkapius menančių kauburėlių stovės didžiuliai rieduliai su metalinėmis saulutėmis ir užrašais, skirtais svarbiausiems istoriniams įvykiams atminti.

Dar prieš šešerius metus sukurtą vaizdinį menininkas nusprendė įgyvendinti be valdininkų pagalbos, o bendram tikslui suvienijęs lietuvius. G. Radzevičiaus tikslas – stiprinti Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančių lietuvių vienybę, telkti tautą bendrai idėjai. Tam buvo įkurtas paramos fondas „Lieta“, į kurį patenka visos renginių metu surinktos lėšos.

„Taip pat sukūriau simbolinę krivūlę, kuri keliauja iš vieno miesto į kitą ir skleidžia žinią apie projektą. Kiekvienas miestas, pritardamas mano idėjai, įrašo krivūlėje savo pavadinimą. Ji kiekviename mieste atstovui įteikiama renginio metu. Prieš koncertą rodome trumpą filmuotą medžiagą, kurioje vaizdžiai paaiškinama visa idėja – kas, kaip ir kodėl“, – pasakojo skulptorius.

Projekto sumanytojui talkina nedidelė, bet darbšti bendraminčių komanda. Monumentą skulptoriui padės kurti jo sūnus Tautvilas. G.Radzevičius džiaugiasi, kad palaikymą išreiškė ir lėšų rinkimo krivūlę priėmė Neringa, Kretinga, Klaipėda, kiti miestai. Dabar ji atkeliauja į Gelgaudiškį, o iš čia bus priimta anapus Nemuno – pirmiausiai Jurbarke.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.