„Kalbančios žemės“ darbai – Seime

Gegužės 17 d. Vilniuje, Seimo III rūmų parodų galerijoje, pristatyta praėjusiais metais Šakių r. vykusio tarptautinio dailininkų plenero „Kalbanti žemė 2015“ darbų paroda.

2015 m. vykęs pleneras buvo skirtas Etnografiniams regionų metams. Kūrybinio proceso metu menininkai ieškojo Zanavykijos krašto tapatumo ženklų. Parodos atidaryme ištrauką iš meninės kompozicijos „Kas tikra?“ pristatė Šakių „Varpo“ dramos studijos artistai. Tai jau antroji plenere „Kalbanti žemė“ kūrusių menininkų darbų paroda Seime.
Praėjusių metų liepos mėnesį Gelgaudiškyje surengtame plenere dalyvavo dailininkai iš Lietuvos ir Lenkijos. Plenero dalyvių darbų paroda jau pristatyta Šakių rajono bendruomenei, taip pat buvo pristatyta Lenkijoje. Seimo parodų galerijoje tapybos darbai bus eksponuojami dvi savaites.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.