„Pynė“ šokiais džiugino Karaliaučiaus kraštą

pyne karaliauciusLiaudiškų šokių grupė „Pynė“ dalyvavo Kaliningrade (Karliaučiuje) vykusioje V-oje tarptautinėje liaudies kūrybos mugėje, kurioje svečiavosi ne tik tautodailininkai, amatininkai, juvelyrai, liaudies meistrai, bet ir įvairūs meno kolektyvai.

Nuotr.„Pynės“ šokėjai savo pasirodymu paįvairino tarptautinę liaudies kūrybos mugę.

Į mugę dalyviai susirinko iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Uzbekistano ir 20 įvairių Rusijos regionų, Lietuvai atstovavo šakiečiai „Pynės“ šokėjai. Net keturias dienas Priegliaus upės krantinėje vyko įspūdinga mugė, o dvi dienas trukusiuose koncertuose savo programą pristatė meno kolektyvai. Tiesa, su „Pyne“ į mugę vyko ir muzikantas Viktoras Jasulevičius, kuris grojo bajanu, taip papuošdamas šokėjų programą ir leisdamas jiems atsipūsti. Mūsų kraštiečiai buvo priimti labai šiltai, sulaukė daug pagyrų ir padėkos žodžių. Organizatoriai džiaugėsi, kad buvo paįvairinta jų programa, o svarbiausia, žiūrovams padovanota lietuviškos kultūros dalis. Beje, kaip pasakojo kolektyvo vadovė Vitalija Venienė, šiame krašte beveik nelikę liaudiškus šokius šokančio jaunimo.
 
„Šoka tik mergaitės ir tik šiuolaikinius šokius. Liaudies šokis šiame krašte beveik išnykęs. Jį palaiko vyresnioji karta, bet ir tai beveik vien moterys. Prieš dvejus metus, kai toje pačioje mugėje šoko pagyvenusių žmonių grupė „Girėnai“, rusai labai stebėjosi, kaip mums pavyksta „privilioti“ šokti vyrus. Jie juokėsi, kad pas juos šoka ir dainuoja tik moterys, o vyrai „baliavoja“, – juokavo V. Venienė.

Kadangi kolektyvas turėjo ir laisvo laiko, žūtbūt stengėsi pamatyti miestą, susipažinti su jo kultūra. Atsisveikindami Kaliningrado miesto šventės organizatoriai vylėsi, kad draugystė su Šakiais tęsis ir kad juos „Pynės“ šokėjai džiugins kitų švenčių metu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.