Besiruošiant artėjančiai Šakių miesto šventei

myliu sakius
Nuotr. Renginio simboliu tapusį „Aš myliu Šakius“ logotipą organizatoriai ragina panaudoti kaip puošybos elementą.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Liepos 6–8 d. šakiečiai skirs savo mylimo miesto šventei. Tris dienas truksiančios miesto šventės sūkuryje pramogų ar kažką artimo atras tiek mažas, tiek didelis miesto gyventojas ar svečias.

Ne pirmą dešimtmetį Šakiuose vykstanti miesto šventė turi savas tradicijas ir papročius, tačiau kiekvienais metais būna kažkuo skirtinga. Miesto šventę organizuojančio Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius papasakojo, kaip turėtų atrodyti šiųmetinė, tris dienas truksianti šventė.

„Šių metų miesto šventė bus pradedama Liepos 6-ąją Tautiškos giesmės giedojimu. Vėliau J. Lingio parke bus rodomas kino filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“. Liepos septintąją startuoja kasmetinis mūsų renginys „Penktadieniniai liepos vakarai“, kuris gražiai įsilies į miesto šventės renginių gausą. Penktadieniniuose vakaruose taip pat bus rodomas kino filmas, o vėliau ateis laikas zumbai. Trečioji šventės diena, manyčiau, įspūdinga tuo, kad Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks Šakių kultūros centro choro „Lituanica“ koncertas, po kurio nuo šios bažnyčios startuos įmonių, įstaigų, organizacijų eisena, prie kurios raginame prisijungti visus miestelėnus. Trečiąją dieną vyks ir oficialus šventės atidarymas, po kurio miesto gyventojus ir svečius džiugins trijų valandų tarptautinio vaikų ir jaunimo tautinių šokių grupių festivalio „Ievaro tiltu“ koncertas, kuriame dalyvaus atlikėjai iš Latvijos, Lenkijos, galbūt Gruzijos. Po tarptautinio festivalio vyks pramoginė šventės dalis su populiarių muzikos grupių koncertu. Šventę tradiciškai vainikuos šventiniai fejerverkai“, – renginio viziją papasakojo direktorius.

Beje, praėjusiais metais gan įspūdingu šventės akcentu tapo šventine atributika papuošti įmonių, organizacijų pastatai, nuosavi namai, daugiabučiai. Šakiečiai sureagavo į organizatorių kreipimąsi ir papuošė pastatus – sukūrė itin šventišką atmosferą. Šiemet į gyventojus kreipėsi ir rajono meras Edgaras Pilypaitis, prašydamas prisidėti prie šios iniciatyvos.

„Praeitais metais visi gražiai susitelkėme švęsti savo miesto dieną. Buvome išradingi ir kūrybiški. Šią tradiciją kviečiu tęsti ir šiais metais. Iki birželio 30 d. išradingai pasipuoškime savo įstaigos aplinką, panaudodami miesto šventės simboliką“, – prašoma išplatintoje informacijoje.

Po birželio 30 d. sudaryta komisija skirs savo laiką bei dėmesį visų papuoštų pastatų apžiūrai, o vėliau bus išrinkti nugalėtojai, kuriems bus įteikti prizai.

„Idėja labai graži. Manau, kad ir patiems gyventojams turėtų būti smagiau vaikščioti miesto, kai jis atrodo šventiškai, gatvėmis. Tikėkimės, kad ši tradicija išliks ir vėliau, galbūt nebereikės nė raginimų“, – kalbėjo R. Januševičius.

Kiekvienais metais nemenku iššūkiu tampa šventės finansavimas. Savaime suprantama, kad lėšų tokiam renginiui suorganizuoti reikia daug. Anot R. Januševičiaus, festivaliui „Ievaro tiltas“ iš Kultūros tarybos buvo skirtas 5 tūkst. eurų finansavimas, taip pat viliamasi, kad šventę gelbės rėmėjai bei rajono savivaldybės prisidėjimas. Vis tik R. Januševičius atvirai kalbėjo, kad, jei nebūtų projektinių lėšų, tokią šventę suorganizuoti būtų labai sudėtinga.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.