Tarptautiniame festivalyje publiką žavėjo „Vaivora“ ir „Pynė“

pyne vaivora
Nuotr. Tautinių šokių grupė „Pynė“ ir Griškabūdžio gimnazijos merginų šokių grupė „Vaivora“ Primorske (Bulgarija) vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje sužavėjo ne tik organizatorius, bet ir kitų šalių atstovus.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Birželio 16–24 dienomis tautinių šokių grupė „Pynė“ ir Griškabūdžio gimnazijos merginų šokių grupė „Vaivora“ dalyvavo Primorsko mieste (Bulgarija) vykusiame XV tarptautiniame folkloro festivalyje „Primorsko 2017“.

Kolektyvai į Bulgariją keliavo autobusu, į vieną pusę sukorė apie 2,5 tūkst. kilometrų ir, kol pasiekė savo kelionės tikslą, užtruko dvi paras. Ketvirtadienio naktį pajudėję Bulgarijos link, šeštadienį tiek pyniečiai, tiek vaivorietės dalyvavo šventiškame festivalio atidaryme.

Tiesa, „Vaivoros“ dalyvavimas tarptautiniame jaunimo folkloro festivalyje – pirmoji kolektyvo išvyka į užsienį. Festivalis merginoms labai patiko ir paliko neišdildomus įspūdžius. Kaip kalbėjo kolektyvo vadovė Vida Čeplevičienė, nors kelionė buvo ilga, tai neužgožė puikios nuotaikos ir džiaugsmo, kad buvo suteikta galimybė dalyvauti puikiame festivalyje.

„Už galimybę tai patirti esame dėkingos „Pynės“ kolektyvui ir vadovei Vitalijai. Būtent Vitalija mums pasiūlė vykti kartu ir Primorske kurti bendrą programą. Festivalio organizatoriai mus labai šiltai sutiko, o apsigyvenome šauniuose viešbučiuose. Didžiulį įspūdį paliko festivalio atidarymo ir uždarymo eisenos Primorsko centrine gatve. Žiūrovai su šypsenomis, mojuodami rankomis palydėjo kiekvieną kolektyvą, fotografuodavo, filmuodavo. Publiką ypač žavėjo merginų atliekamas šokis „Šarkela, varnela“, – įspūdžiais dalijosi vadovė.

„Pynės“ vadovė Vitalija Venienė pasakojo, kad mintį dalyvauti šiame festivalyje jai pakišo Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Papievienė. V. Venienė daugiau pasidomėjusi apie festivalio eigą ir sąlygas nusprendė dalyvauti bei pasikviesti kartu vykti dar vieną kolektyvą iš rajono. Vaivorietės net nedvejojo ir iškart sutiko.

Festivalyje dalyvavo kolektyvai iš Rusijos, Kazachstano, Bulgarijos, Rumunijos, Čekijos, Ukrainos. Iš Lietuvos, be mūsų kraštiečių, dar dalyvavo vienas kolektyvas iš Kauno. Beje, „Primorsk 2017“ dalyviai turėjo nemažai laisvo laiko, tad galėjo pagulėti prie jūros, apžiūrėti lankytinus objektus. Kolektyvų pasirodymai vykdavo vakarais, į juos susirinkdavo be galo daug žmonių – tiek vietinių, tiek turistų.

„Po festivalio atidarymo ir šventinės eisenos iškart vyko kolektyvų prisistatymai, kurių metu turėjome pasirodyti su 5 min. ilgio programa. Vėliau visi šokdavo kiekvieną vakarą po 15 min. Per visas dienas parodėme daugiau nei 12 šokių. Sako, negalima girtis, tačiau mes ir vaivorietės buvome festivalio favoritai. Festivalio organizatoriai teigė, kad mūsų pasirodymai labai aukšto lygio ir kartelę kitiems atvykstantiems kolektyvams iškėlėme labai aukštai. Daug pagyrų sulaukėme ir iš kitų kolektyvų vadovų, o mūsų šokėjus savo kolektyvams jie pristatė kaip pavyzdį, su kokia nuotaika reikia eiti į sceną“, – įspūdžiais dalijosi V. Venienė.

Tiesa, kiekvieną vakarą kolektyvai dalyvaudavo draugystės vakaruose, kuriuose turėjo pristatyti savo šalis – istorijos faktus, kulinarinį paveldą ir t. t. Kai prisistatyti laikas atėjo mūsiškiams, jie susikooperavo su Kauno atstovais ir visi drauge pristatė Lietuvą. Vėlgi abejingų neliko, lietuviai kitų šalių atstovus vaišino naminiais skilandžiais, sūriais, grybukais, šakočiu, medumi, šimtalapiu, šoko lietuvių tautinius šokius, į kuriuos įtraukė visus festivalio dalyvius.

Kaip jau buvo minėta, „Vaivorai“ ši išvyka buvo tarsi krikštas – užsienyje pasirodė pirmą kartą. „Pynė“ jau yra pasirodžiusi Vengrijoje, Slovakijoje, Turkijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir Latvijoje. Kaip bebūtų, abiejų kolektyvų vadovės neatmeta galimybės ir viliasi, kad šiame festivalyje dalyvavo pirmą, bet ne paskutinį kartą. Padėkos raštus, jubiliejinius festivalio medalius bei taures kolektyvų vadovėms įteikė festivalio prezidentas Ivanas Todorovas. Padėkos už dalyvavimą festivalyje žodžius lydėjo kvietimas jame dalyvauti ir kitais metais.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px