Devintosios „Beatričės vasaros“ grįžta su dar turtingesne programa

beatrices festivalis
Nuotr. Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ tradiciškai prasidės simfonine muzika.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Jau šį sekmadienį, gegužės 26-ąją Šakių rajone prasidės devintasis muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ muzikos mylėtojus pakviesiantis net į dešimt koncertų. Šiais metais ne tik daugiau koncertų, bet ir platesnės festivalio erdvės, įvairesnė programa.

Tradiciškai festivalis prasidės Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, soliste Aiste Pilibavičiūte ir muzikologu Viktoru Gerulaičiu. Orkestrui diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Modestas Barkauskas.

Birželio 16-ąją toje pačioje bažnyčioje klausytojus pakvies ir vienas geriausių Lietuvos vyrų vokalinių ansamblių „Quorum”, kurio dainininkų neriboja instrumentai, nes vieninteliai reikalingi instrumentai yra jų balsai. Pasak festivalio organizatorės Augenijos Kasparevičienės, Griškabūdžio bažnyčia visus atlikėjus ir klausytojus kaip magnetas traukia ne tik savo sakralia aura, unikalia architektūra, bet ir puikia akustika.

Šiais metais net trys koncertai suplanuoti Šakių kultūros centre. Anot A. Kasparevičienės, būtų nelogiška neišnaudoti turimą bazę, nes kai kuriems koncertams reikia ir atitinkamų techninių sąlygų, kurias kitose erdvėse išpildyti būtų gana sudėtinga. Vienas iš tokių koncertų, skirtų visai šeimai, – „Kviečia čiurlioniukai“, kur turėsime progą pasigėrėti M. K.Čiurlionio menų mokyklos jaunaisiais baleto šokėjais ir muzikantais. Koncertas nemokamas, tad organizatoriai viliasi, jog  birželio 5 d. į baleto ir muzikos vakarą susirinks didelis būrys ir didelių, ir mažų šakiečių.

Liepos 5d. Šakiuose miesto 420-ojo jubiliejaus išvakarėse turėsime progą išgirsti  Europos ir kitų šalių žiūrovams žinomą Tbilisio operos ir baleto teatro vyrų ansamblį „Suliko“. Ansamblio repertuaras pasižymi įvairiais žanrais ir formomis: jis atlieka klasikinę  ir operos muziką, klasikinę chorinę, liaudies muziką, religines giesmes ir kt. Ansamblio nariai yra pagrindiniai Tbilisio operos ir baleto teatro solistai.

Festivalio uždarymas taip pat numatytas Šakiuose. Rugpjūčio 25 d. devintąjį festivalį užbaigs Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Koncerto metu skambės Franko Sinatros dainos, kurias atliks Martynas Vilius, šakiečių pamiltas gitaristas Chris Ruebens, pianistas Povilas Jaraminas ir kiti solistui bei orkestrui pritariantys muzikantai.

Gelgaudiškio dvare birželio 28-ąją į fortepijoninės muzikos vakarą pakvies pianistas Daumantas Kirilauskas, apibūdinamas kaip profesionalas, gebantis koncerte sukurti garsų dramos atmosferą.

D. Kirilausko įrašyta Felikso Bajoro kompozicija „Sideralis“ pasauliniame konkurse Call for Piano Recording pateko į laimėtojų dvyliktuką, kuris 2018 išleistas RMN Classical.

Zyplių dvare numatyti du koncertai. Liepos 14 d. klausytojus pakvies įvairių pučiamųjų instrumentų virtuozas Saulius Petreikis. Jam pritars solistė, smuikas, gitara, saksofonas, būgnai, klavišiniai...

Tai vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą.

„Jis tarsi tarp žemės ir dangaus, reikia išgirsti. Tikiuosi festivalio klausytojams ir žiūrovams paliks įspūdį“, – viliasi A. Kasparevičienė.

„Niko“ – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius scenos efektus. Šį originalų kolektyvą, kurio koncertinė geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką galėsime išvysti Zyplių dvare.

Nebus pamiršta ir Ilguva, kur Lietuvos lakštingala vadinta dainininkė Beatričė Grincevičiūtė leido vaikystės dienas. Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje rugpjūčio 24 d. vyks muzikinė programa „Tėvo Stanislovo varpai“. Nemokamo koncerto metu solistas Liudas Mikalauskas ir jo scenos bendražygiai – pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Beata Vingraitė bei klarneto virtuozas Valdas Andriuškevičius klausytojus įtaigiai ves nelengvu Tėvo Stanislovo gyvenimo keliu, skambės patriotinės, tremties dainos.

„Vidurnaktis Paryžiuje“ rugpjūčio 3 d. suplanuotas ir Sudarge, buvusios bažnyčios vietoje. Koncertas bus derinamas su bendruomenės projektu, pristatančiu Sudargo piliakalnius, tad dieną numatyta konferencija, o vakare – festivalio„Beatričės vasaros“ koncertas. Šio vakaro viešnia prancūzų atlikėja Klotilda Solanž (Clotilde Solange) bei pianistas Lukas Gedvilas.

Jos parinktas repertuaras – unikalus ir jautrus prancūziškos dvasios atspindys, puikiai tinkantis sukurti jaukią atmosferą įsimintinam vakarui. Beje, Klotilda jau šešeri metai gyvena ir kuria Lietuvoje, puikiai kalba lietuviškai ir sako, kad Lietuvoje ji atradusi  antrąją savo tėvynę...

Bilietus į visus koncertus bus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba valandą prieš renginį.

beatrice programa

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.