Dukra ir mama siuvinėjimo pomėgiu užkrėtė ir kitus

Antradienį Šakių viešosios bibliotekos Žiemos sodo galerijoje atidaryta Jurgitos Dėdynaitės ir jos mamos Romos Dėdynienės darbų paroda „Gobeleninis siuvinėjimas“. „Parodai atrinkome tuos savo kūrinius, kurie, mūsų manymu, yra įdomūs“, – sako autorės.

Šakietės J. Dėdynaitė ir mama R Dėdynienė pirmuosius darbelius išsiuvinėjo dar 2004 metais. Anot jų, darbeliai buvo nedidelio formato ir nesudėtingi.
 
Siuvinėjimo būdai yra įvairūs – adinukė, šešėliavimas, peltakiavimas, lygusis siuvinėjimas, siuvinėjimas kryželiu ir gobeleninis siuvinėjimas.

„Mes su dukra Jurgita pasirinkome būtent gobeleninį siuvinėjimą. Nors pirmieji darbai buvo nedideli, nesudėtingi, metams bėgant, darbeliai didėjo, piešinukai darėsi sudėtingesni. Ypač patiko siuvinėti piešinukus su gėlėmis, arkliais, kačiukais“, – tvirtina R. Dėdynienė.

Rankdarbių mėgėjų išsiuvinėtuose paveiksluose – siūlų kamuoliais žaidžiantys kačiukai, ilgakarčiai žirgai. Šie darbai, pasak R. Dėdynienės, naujausi, išsiuvinėti per karantiną. Kituose darbuose daug gėlių, ypač dėmesį patraukia ryškiaspalvės saulėgrąžos. Čia ir artėjančių Kalėdų motyvai.

Kuo patraukia šis siuvinėjimas? Parodos autorės tvirtina, kad malonu derinti spalvas, atspalvius, pasidžiaugti rezultatu.

„Negalią turinčiam žmogui naudinga pamiklinti pirštelius, nes kiekvienas dygsnis reikalauja dėmesio, pirštų lankstumo, ugdo valią. Šiuo darbu užkrėtėme ir kitus asmenis su negalia, kuriems nesvetimas grožio jausmas, noras kurti“, – sako bendrijos „Šakių Viltis“ pirmininkė R. Dėdynienė.

Parodą bibliotekoje aplankyti bus galima iki gruodžio 6 dienos.

Lietuvoje pirmieji rašytiniai šaltiniai apie siuvinėjimą datuojami XVI a. Archeologiniai tyrinėjimai leidžia manyti, kad mūsų protėviai dažniausiai gražindavo drabužius ir reikmenis, naudotus įvairių švenčių metu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.