Neseniai Griškabūdyje šurmuliavo jaunieji kanklininkai, jau 18-ąjį kartą susirinkę į ,,Jaunųjų kanklininkų“ stovyklą. Dalyviai ne tik mokėsi kankliuoti, bet surengė tris koncertus.
Šios muzikavimo stovyklos organizatorė, Šakių kultūros centro Griškabūdžio folkloro ansamblio „Nova“ vadovė, kanklių entuziastė Nijolė Černevičienė jau 18-ąjį kartą pakvietė vaikus ir jaunimą pažinti tradicinį kankliavimą. Pirmą kartą kanklininkų sambūris įvyko 2004 m. ir tęsiasi iki šiol.
Net 32 dalyviai penkias dienas mokėsi ne tik kankliuoti, groti lamzdeliu, smuiku, sportavo, dalyvavo žygyje, edukacijose, ekskursijose, žiūrėjo filmus, surengė net tris koncertus – Kazlų Rūdoje, Marijampolėje, Griškabūdyje, aplankė Prano Puskunigio gimtinę. Kankliavimo pamokas vedė Dalia Venckienė, Ramutė Upitienė, Vilma Murauskienė, Audronė Adomaitienė, Arūnas Urbaitis, Tolmintas Matonis, Deividas Slavickas.
Gražus šios tradicinės stovyklos akcentas, kad pirmųjų stovyklų dalyviai, išmokę groti ir pamilę kankles, šiais metais jomis kankliuoti mokė jau kitus.
„Vakar baigėsi viena įstabiausių muzikavimo stovyklų, kurioje jau ketvirtą kartą dalinuosi įgyta patirtimi su kitais, kurioje suteikiama proga geriau pažinti Sūduvos krašto tradicijas ir pamilti kankliavimą, sukuriamos sąlygos kurti ir improvizuoti. Už tai esu labai dėkingas vadovei N. Černevičienei“, – tvirtino T. Matonis.
D. Slavickui tai antroji kanklininkų stovykla. Anot kanklininko, šios stovyklos nostalgija kiekvieną stovyklos dalyvį lydės ištisus metus.
Griškabūdyje vyko ir kanklininkų stovyklos dalyvių baigiamasis koncertas, kuriame skambėjo išmoktos melodijos, padėkota mokytojams bei organizatoriams.
„Džiaugiuosi, kad Griškabūdžio krašte tęsiamosios gyvosios kankliavimo tradicijos. Bus tęsiamos ir ateityje, kadangi stovyklose dalyvavę ir išmokę kankliuoti vaikai jau patys tampa mokytojais ir atvykę kankliuoti moko jaunesnius bičiulius“, – kalbėjo N. Černevičienė.
„Draugo“ inf.