Šakiečiai neliko abejingi vienišų šalies senjorų likimui

kaledine_krautuvelePirmąją Šv.Kalėdų dieną akciją „Maltiečių sriuba 2012“ vainikavo labdaringas koncertas. Jau septintus metus iš eilės siekiama paremti maltiečių projektus „Maistas ant ratų“ ir „Socialinė priežiūra namuose“. Šalies jaunimas savo išradingomis idėjomis padėjėjomis taip pat aktyviai prisidėjo prie vienišų ir sergančių senelių rėmimo. Tam abejingi neliko ir Šakių rajono moksleiviai.

Nuotr. Jau tradicija tapusioje Gelgaudiškio vidurinės mokyklos Bukinistų krautuvėlėje pirkėjų netrūko.

Iki gruodžio 24 dienos labdaros konkurse „Idėjos padėjėjos“ rungėsi 39 moksleivių idėjos, kurių įgyvendinimo metu paaukoti pinigai bus skiriami vienišų senelių maitinimui ir jų slaugymui namuose. Tarp šių idėjų užregistruotos ir keturios mūsų rajono moksleivių iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Gelgaudiškio ir Plokščių vidurinių mokyklų, Kidulių pagrindinės mokyklos Sudargo skyriaus. Daugiausiai pinigėlių – net 840, 4 litų surinko žiburiečiai jau trečius metus iš eilės surengdami „Saldųjį pirmadienį“, kurio metu visus vaišino gausybe pyragėlių ir sausainukų. Šiemet jie įsidrąsino ir apsilankė ne vienoje miesto privačioje ar valstybinėje įmonėje. Aktyvūs buvo ir sudargiečiai, visą miestelio bendruomenę įtraukę į akciją „Nelikite abejingi“, atidarę mokykloje tikrų tikriausią Kino teatrą ir surengę šou „Prajuokink mane“. Jie surinko 527, 25 litus. Gelgaudiškiečiai, kaip ir kiekvienais metais,  mokykloje surengė net keletą renginių. Tai jau tradicija tapusi Bukinistų krautuvėlė, kurioje buvo galima įsigyti patikusią knygą už itin žemą kainą, „Keksiukų kavinė“, kurioje buvo prekiaujama mokinių ir mokytojų dovanotais kepiniais, „Šeimų muzikavimo šventė“. Iš viso labdaros renginių metu buvo suaukota 350 litų.  Plokščių jaunimas ne ką mažiau aktyviai įsitraukė į akciją, surengdamas savo kepinių vaišes, „Nykštukų krepšinio turnyrą“ ir kalėdinį kino teatrą. Beje, kiek surinko pinigėlių jie „Idėjų padėjėjų“ svetainėje neįvardijo, tačiau gražu, kad ir patys lankėsi vienišų senelių sodybose, pradžiugindami juos savo dėmesiu ir saldumynais.
 
„Idėjų padėjėjų“ konkursas jau baigėsi. Kol kas dar visi rezultatai nėra susumuoti, tačiau fonde net 13 tūkst. 398 litai. Trumpaisiais numeriais 1416 (auka 2 litai) ir 1418 (auka 10 litų) paaukota 311 tūkst. 514 litų. Jais dar galima aukoti iki 2013 metų sausio 10 dienos.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.