G. Bublaitis: „Skonį reikia nuolat lavinti“

bublaitisSima KAZARIAN
 
„Žiedų salos“ galerijoje nuo penktadienio vyksta Gabrieliaus Bublaičio darbų paroda. 22 metų vaikinas gali pasigirti nemaža darbo patirtimi – jis tapo jau 16 metų.
 
Nuotr. Tapytojas ir būsimasis architektas Gabrielius teigė, jog tapyba jį žavi daugiasluoksniškumu. „Mokoma, kad į paveikslą reikia žiūrėti iš toli. Bet, manau, reikia žiūrėti visaip, tada pamatai skirtingus dalykus.“
 
„Nuo šešerių metų pradėjau lankyti parengiamąją dailės mokyklos klasę. Pusseserė atsivedė ir nuo tada labai laukdavau visą savaitę tos dienos, kada vėl ten eisiu“,- pasakojo G. Bublaitis, kurio pirmoji personalinė paroda vyko Marijampolėje 2005 metais. Šiuo metu darbai eksponuojami Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultete. „Studijuoju architektūrą, o tapybą palikau laisvalaikiui. Studijų metu buvo galima pasirinkti tapybos kursą. Tada nutapiau daug darbų, kuriuos dėstytoja pasiūlė eksponuoti, tai ir sutikau... Smagu, kad daug kas eidamas pro šalį sustojo, pasidžiaugė jais“,- teigė Gabrielius.

Vaikinas retai tapo Vilniuje. „Bandžiau, bet ne tas. Geriausiai sekasi dirbti namuose Šakiuose, savo kambaryje, nes čia yra tam skirta erdvė, negaila  sienų, nereikia nieko saugoti. O mieste gyvenu nuomojamame bute.“

Išgirdęs klausimą, kiek įkainotų savo darbus, Gabrielius nusijuokė: „Kažkaip niekad nesusimąsčiau apie tai. Net nežinau, ką atsakyti... Tiesiog tai ne toks dalykas, kurį galėtum paprastai įkainoti – medžiagos kainavo tiek, tiek ir tiek. Būna, žmonės nustemba išgirdę meno kūrinio kainą. Bet juk negali jis kainuoti kelis litus.“

Paklaustas apie dailininkus, kuriais žavisi, ar kurie darė įtaką jo paties kūrybai, Gabrielius iškart pamini lukšietį tapytoją Vytautą Kauną: „Jis mano mokytojas ir aš net neslepiu, kad padarė man didžiulę įtaką. Kalbėjau apie tai su savo dėstytoja, ji sakė, kad nieko blogo, kad esu panašus į Kauną, vadinasi, mes kažkuo panašiai suvokiame pasaulį.“

Gabrielius žavisi ir impresionistų darbais, tačiau savo paveikslų impresionistiniais nepavadintų, jis  nemano, kad mene reikėtų atkartoti praeitį. Tokios nuomonės laikosi tiek kalbėdamas apie dailę, tiek apie architektūrą.  Gabrielius išsitarė, kad provincijoje matoma tendencija daryti taip, kaip buvo kažkada. „Pasistato barokinį namą. Tai ką, jo savininkai grįžę namo apsirengia ir barokiniais rūbais, klauso to meto muzikos ir elgiasi, kaip to laikmečio žmonės? Arba noras imituoti rąstinius namus... Vis tiek, tai jau nebus tai. Geriau sukurti kažką naujo, savo. Pastaruoju metu man įdomios šiuolaikinės Vakarų Europos architektūros, ekologinės tendencijos. Gali, pavyzdžiui, rastą nenaudojamą varinį dubenį panaudoti kaip praustuvę ir pan.“

Gabrielius laikosi nuomonės, kad skonio ugdymas turėtų būti kiekvieno kasdienybė: „Skonis yra ugdomas ir išugdomas dalykas. Todėl nereikia bijoti pasiieškoti tame pačiame internete rimtesnių tinklalapių, kurie padėtų plėsti suvokimą apie meną, estetiką. Paieškoti naujovių, neužsidaryti savo pasaulėlyje.“

Paklaustas, ką veikiantį norėtų matyti save ateityje, Gabrielius svarstė neilgai. „Norėčiau būti architektas. Tačiau ne tas, kuris užsiima statybų leidimais ir yra užsivertęs popieriais. Norėčiau kurti idėjas. Taip galėčiau realizuoti savo kūrybiškumą.“ Pasiteiravus, ar žada grįžti gyventi į Šakius, Gabrielius atsakė: „Kaime gyventi nenorėčiau. Gyvenčiau mieste, jei ne kokiame kitame, tai bent jau Vilniuje. Ten daugiau laisvės, idėjų.“

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar Lietuvoje yra penktoji kolona?

klausimelis 03 25Rūta iš Gotlybiškių:

Negirdėjau apie tai. Tik manau, kad visi, kas prie valdžios lovio pripuola, prisilobia pinigų ir eina sau palikę. Man laisvoje Lietuvoje patinka gyventi. Yra, kuriems prie ruso gyventi buvo geriau. Yra tokių ir tarp politikų. Su tokiais antivalstybininkais, manau, turėtų kovoti saugumo tarnybos. 

klausimelis 03 25 2

Irena iš Šakių:

Girdėjau, kad apie tai kalba šalies vadovai. Manau, kad yra žmonių, priešiškai nusiteikusių valstybės atžvilgiu. Gal daugiau tarp vyresnio amžiaus žmonių, kurie ilgisi sovietinių laikų. Kolaborantų buvo visais laikais. O kaip tie antivalstybininkai, ar patys lietuviai elgtųsi karo metu, sunku prognozuoti. Dauguma pasimestų. Deja, ir jaunimas nenori į kariuomenę, tad koks tas jų patriotiškumas gali būti. Kiekvienas turime mylėti, ginti ir gerbti savo tėvynę, kalbėti lietuviškai.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.