Sujungti poezijos, maldos ir gimtojo krašto pušų ošimo...

Pačiame vasaros žydėjimo įkarštyje, liepos 19 dieną, Mikytų ir Nosiedų kaimų gyventojai rinkosi į šimtametę  jaukią Kretkampio koplytėlę. Čia Šv. Mišiomis prasidėjo Aldonos Mankutės-Kursevičienės knygos „Vilties angelai“ ir prieš 27 metus Anapilin išėjusios Marijos Mašanauskaitės knygos „Jei prakalbėtų Nosiedų pušys...“ sutiktuvės.
 
Šv. Mišias už šviesų M.Mašanauskaitės atminimą ir poetės A. Mankutės - Kursevičienės sveikatą, kūrybinę sėkmę, nuoširdžią ir nesavanaudišką pagalbą kiekvienam žmogui pilnut pilnutėlėje Kretkampio koplytėlėje aukojo Lekėčių Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas Audrius Kurapka. Pasak Julijos Augustauskienės, tik A. Mankutės - Kursevičienės darbštumo dėka iš užmaršties buvo prikelta  mūsų kraštietės, visų mylimos samarietės M. Mašanauskaitės kūryba ir sudėta į knygą „Jei prakalbėtų Nosiedų pušys...“

Po Šv. Mišių Mikytų kaimo bendruomenės pirmininkė Saulena Kučiauskienė pakvietė visus į bendruomenės namus, kur knygų sutiktuvių šventę A. Mankutės - Kursevičienės eilėraščiu „Obels mirtis“ pradėjo jaunoji skaitovė Monika Permiakovaitė. „Knygos gimimas - tai didelis džiaugsmas, dvasinis penas kiekvienam“, –pristatydama knygas kalbėjo renginio vedėja Kristina Simanavičienė. Vienas po kito šventės dalyviai skaitė savo kraštiečių sukurtus kūrinius, skambėjo poečių eilėraščių tekstams sukurta muzika. Net trys ansambliai savo skambiais balsais džiugino susirinkusiuosius. Tai Regimanto Ramanausko vadovaujamas ansamblis, kauniečių moterų trio „Vakarė“ ir poetės Teresės Varnagirienės vadovaujamas ansamblis „Sūduva“.

Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) narė A. Mankutė - Kursevičienė savo krašto ir visos Lietuvos poezijos mėgėjams per pirmąjį kūrybos dešimtmetį padovanojo net keturiolika knygų. Ji ir šiandien mielai bendradarbiauja su savo krašto literatais, atsiunčia jiems savo naujausių kūrinių, todėl šie noriai prisidėjo prie sumanymo išleisti savo kraštietės M. Mašanauskaitės kūrybos knygą. Ją iliustravo Elena Astrauskaitė – Antanavičienė, J.Augustauskienės teigimu, į jau ligos apimtas rankas vėl paėmusi teptuką.

Prisiminimais dalijosi M. Mašanauskaitę menantys kaimynai, iš rankų į rankas keliavo pageltęs rankraščių sąsiuvinis, kuriame poetė menine kalba pasakojo apie pasiaukojimą sergančiam broliui, apie pasakiško grožio gimtinę, apie savo mergautinę dalią... Knygelę,  neprašydami jokio atlygio, redagavo LNRS narė poetė Irena Jacevičienė - Žukauskaitė, o leidyba pasirūpino LNRS valdybos pirmininkas Vladas Buragas.

A.Mankutė - Kursevičienė sakė jaučianti savo kaime tvirtas šaknis – juk greta Mikytų piliakalnio dar tebestovi gimtasis namas, kuris mena visus išėjusius pro iškapotą slenkstį. Pilnutėlė bendruomenės salė pritarė lengvai melodijai ir širdžiai artimiems žodžiams. Renginio pabaigoje visų laukė puikūs Mikytų ir Nosiedų šeimininkių sūriai, šviežias medus ir kitomis gėrybėmis nukrauti stalai.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.