Apie pasaulinio garso rašytoją V.Tamulaitį pranešimus Kriūkų laisvalaikio centre skaitė kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas ir bibliotekininkė Reda Damijonaitienė. Rašytojo atminimu besirūpinančio A.Vaičiūno iniciatyva „Versmės“ leidykla išleido knygą „Petriuko vėliava“, už kurią V.Tamulaitis 1970 metais pateko į geriausiųjų pasaulio vaikų rašytojų trisdešimtuką.
Šventės metu Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė paskelbė literatūrinio konkurso, skirto lietuvių vaikų literatūros klasiko V. Tamulaičio vardo ir kūrybos populiarinimui, rezultatus. Norą dalyvauti šiame konkurse pareiškė 25 autoriai iš Sūduvos regiono, gausiausiai dalyvavo jaunieji Gelgaudiškio, Slavikų ir Kriūkų kūrėjai. Vertintojai džiaugėsi, kad literatūros interpretavimo gelmės neišsemiamos, kad yra daug nuostabių žmonių, giliai jaučiančių minčių, jausmų pasaulį ir žodį, kad dauguma autorių, dalyvavusių atrankoje, verti laimėtojo vardo. Konkurso laureate paskelbta Birutė Sarapinavičienė iš Kazlų Rūdos. Diplomantais tapo Edvinas Vrubliauskas, Albinas Murauskas, Janina Marcinkevičienė ir Vida Bubnienė. Specialius konkurso prizus pelnė Danutė Batisienė, Onutė Jasinskienė, Živilė Litvinaitė ir Marytė Rastupkevičiūtė. Visų konkurso dalyvių kūryba išleista knygelėje „Prie vaikystės upės“.
Pasak Šakių viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėjos Linos Eringienės, dar kartą turėjome galimybę įsitikinti, kad aukštos meninės prabos V.Tamulaičio knygos nepaseno, kad stebina niuansuotas, mažybinis, žaismingas, su lyriniu atspalviu ir švelniu humoru rašytojo stilius, lyriška, poetiškai nupiešta veiksmo aplinka, didingai vingiuojantis Nemunas, išdabintas gėlėtomis pievomis, kuriose smuikuoja daugybė svirplio giminaičių, puikuojasi pakrančių miesteliai ir nuostata: „ir mažiausia širdis pilna paslapčių, ir po mažu lapu yra didelių ir gražių istorijų”.
„Draugo“ inf.