Įamžintas rašytojo Vytauto Tamulaičio atminimas

vabalu kalnelisRugpjūčio viduryje Kriūkuose paminėtos vaikų ir jaunimo literatūros klasiko, žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Tamulaičio 100 – osios gimimo metinės. Ta proga Šakių viešoji biblioteka, vadovaujama Reginos Ūsienės, parengė projektą „Skulptūrų parkas – vaikų literatūros klasiko Vytauto Tamulaičio 100 – mečiui“, kurio tikslas - rašytojo sukurtais personažais papuošti Kriūkuose įrengtą skulptūrų parką „Vabalų kalnelis“.
 
Nuotr. Rašytojo V.Tamulaičio atminimas įamžintas Kriūkuose įrengtame „Vabalų kalnelyje“.
 
Kriūkuose įrengtą „Vabalų kalnelį“ papuošė tautodailininkų Andriaus Bieliuko, Valdo Eimanavičius, Antano Lastausko, Juozo Videikos ir Adolfo Teresiaus sukurtos vabalų skulptūros pagal rašytojo V.Tamulaičio kūrybos personažus. Jos savo vietą rado gražiame parkelyje, kuris  įrengtas pakeliui į V.Tamulaičio tėviškę – Sutkiškių kaimą. Čia 1913 metų sausio 17 dieną ir gimė šis žymus vaikų ir jaunimo literatūros klasikas. Šį projektą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas, Šakių rajono savivaldybė, Kriūkų seniūnija, Miškų savininkų kooperatyvas „Zanavykų šilas“.

Apie pasaulinio garso rašytoją V.Tamulaitį pranešimus Kriūkų laisvalaikio centre skaitė kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas ir  bibliotekininkė Reda Damijonaitienė. Rašytojo atminimu besirūpinančio A.Vaičiūno iniciatyva „Versmės“ leidykla išleido knygą „Petriuko vėliava“, už kurią V.Tamulaitis 1970 metais pateko į geriausiųjų pasaulio vaikų rašytojų trisdešimtuką.

Šventės metu Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė paskelbė literatūrinio konkurso, skirto lietuvių vaikų literatūros klasiko V. Tamulaičio vardo ir kūrybos populiarinimui, rezultatus. Norą dalyvauti šiame konkurse pareiškė 25 autoriai iš Sūduvos regiono, gausiausiai dalyvavo jaunieji Gelgaudiškio, Slavikų ir Kriūkų kūrėjai. Vertintojai džiaugėsi, kad literatūros interpretavimo gelmės neišsemiamos, kad yra daug nuostabių žmonių, giliai jaučiančių minčių, jausmų pasaulį ir žodį, kad dauguma autorių, dalyvavusių atrankoje, verti laimėtojo vardo. Konkurso laureate paskelbta Birutė Sarapinavičienė iš Kazlų Rūdos. Diplomantais tapo Edvinas Vrubliauskas, Albinas Murauskas, Janina Marcinkevičienė ir Vida Bubnienė. Specialius konkurso prizus pelnė Danutė Batisienė, Onutė Jasinskienė, Živilė Litvinaitė ir Marytė Rastupkevičiūtė. Visų konkurso dalyvių kūryba išleista knygelėje „Prie vaikystės upės“.

Pasak Šakių viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėjos Linos Eringienės, dar kartą turėjome galimybę įsitikinti, kad aukštos meninės prabos V.Tamulaičio knygos nepaseno, kad stebina niuansuotas, mažybinis, žaismingas, su lyriniu atspalviu ir švelniu humoru rašytojo stilius, lyriška, poetiškai nupiešta veiksmo aplinka, didingai vingiuojantis Nemunas, išdabintas gėlėtomis pievomis, kuriose smuikuoja daugybė svirplio giminaičių, puikuojasi pakrančių miesteliai ir nuostata: „ir mažiausia širdis pilna paslapčių, ir po mažu lapu yra didelių ir gražių istorijų”.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.