Taromatais naudojasi noriai

taromatas2Šakiečiai aktyviai naudojasi galimybe grąžinti pakuotes. Šakių rajone per tris mėnesius, naudojantis taromatais, grąžinta 200 tūkst. vienkartinių pakuočių – metalinių skardinių, stiklo ir plastiko butelių.

Iš viso Lietuvoje per tris mėnesius į taromatus ir rankinio surinkimo vietas jau grąžinta per 51 milijonas pakuočių: 36,8 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių ir 14,3 mln. daugkartinės taros – stiklinių alaus ir giros butelių.

Šakių rajone, kaip minėta, nuo vasario 1 d. surinkta 200 tūkst. vienkartinių pakuočių. Skaičiuojant pagal gyventojų skaičių, vidutiniškai vienas Šakių rajono gyventojas jau pridavė 10 vienkartinių pakuočių.
 
VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ generalinis direktorius Gintaras Varnas sako, kad gegužės 1 d. jau baigėsi pereinamasis trijų mėnesių laikotarpis, po kurio galima sakyti, kad taromatai šalyje pasiteisino.

„Sistema buvo nauja visiems jos dalyviams – administratoriui, prekybininkams, gėrimų gamintojams ir, žinoma, gyventojams, tačiau kiekvieną mėnesį augantys grąžinamų pakuočių skaičiai rodo, kad ji prigyja. Nors dar per anksti teigti, kad užstato sistema tapo savaime suprantamu dalyku, sistemos startą vertiname kaip sėkmingą“, – komentavo G. Varnas.

Balandžio mėnesį Lietuvoje buvo surinktas kol kas didžiausias taros vienetų skaičius – 24,5 mln. vienkartinių ir 6,4 mln. daugkartinių pakuočių. Neabejojama, kad pasibaigus pereinamajam laikotarpiui ir atšilus orams, grąžinamų pakuočių kiekiai tik augs.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.