Kursis bendruomeniniai šeimos namai

bendruomeniniai namai2Įvairių organizacijų atstovai kviečiami jungtis prie naujo projekto – bendruomeninių šeimos namų kūrimo. Juo siekiama šeimoms teikti kompleksines paslaugas.

Nuotr. Šakių rajono savivaldybės posėdžių salėje susirinkę visuomenininkai, biudžetinių įstaigų darbuotojai svarstė, kurias paslaugas bendruomeniniams šeimos namams jie galėtų teikti.

Praeitą ketvirtadienį, liepos 7 dieną, projektas buvo pristatytas Šakių rajono savivaldybėje. Anot projektą pristačiusios Šakių savivaldybės socialinio skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, anksčiau dėmesys buvo nukreiptas į socialinės rizikos šeimas. „Šis projektas mums duoda nuorodą, jog pagalbą ir paslaugas turi teisę gauti kiekviena šeima“, – teigė L. Pocevičiūtė.
 
Aptariama priemonė numatyta 2016–2020 metams. Einamieji (kalendoriniai) metai bus skirti pasiruošimui, o veiklos vykdymui – kiti treji metai.

Bendruomeninių šeimos namų paslaugos bus įvairios – tai psichosocialinė pagalba, įvairūs mokymai, konsultavimas, informavimas, vaikų priežiūra, pavėžėjimas. Joms vykdyti Lietuvoje skiriama 21 mln. 159 tūkst. 863 eurai iš Europos Sąjungos fondų ir valstybės biudžeto. Šakių rajonui jau skirta 244 tūkst. eurų.

Paraiškų teikėja bus savivaldybė. Vykdytojais galės būti už socialinių paslaugų organizavimą atsakingos biudžetinės įstaigos, viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, visi viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, fiziniai asmenys, vykdantys ūkinę ir komercinę veiklą. 70 proc. paslaugų turi teikti nevyriausybinis sektorius.

Projekto pristatymo metu susirinko Šakių rajono visuomenininkai, biudžetinių įstaigų darbuotojai, socialinio darbo organizavimo srityje dirbantys žmonės. Jie aptarė koordinavimo klausimus, svarstė, kokias paslaugas kas turėtų teikti, gilinosi į finansavimo, projekto reikalavimų niuansus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.