Bedarbių dar sumažėjo

Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, jau kelintas mėnuo Šakių skyriuje mažėja bedarbių skaičius. Spalį registruota 3,2 proc. bedarbių mažiau nei rugsėjį.

Praėjusį mėnesį Šakių skyriuje registruota 214 naujų bedarbių. Iš viso mėnesio pabaigoje rajone buvo 1346 oficialūs bedarbiai. Iš jų 658 moterys, 688 vyrai.

Spalį darbdaviai registravo 119 laisvų darbo vietų, iš kurių 83 skirtos neterminuotam, 36 – terminuotam darbui. Per mėnesį įsidarbino 206 darbo ieškantys asmenys. Iš jų neterminuotai darbą gavo 183, terminuotai – 23.
 
Į aktyvias darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 80 asmenų. Profesijos mokytis pradėjo 34, profesinės reabilitacijos kursuose dalyvauja vienas asmuo. Pagal remiamo įdarbinimo programas įdarbinti 39 bedarbiai: septyni su darbo biržos subsidijomis, keturi pagal darbo įgūdžių rėmimo programą, viešuosius darbus pradėjo dirbti 28. Parama buvo skirta šešioms darbo vietoms steigti. Verslo liudijimą įsigijo 95 darbo biržoje užsiregistravę asmenys.

Spalio mėnesį nedarbo lygis rajone buvo 7,5 proc. nuo darbingo amžiaus gyventojų ir, lyginant su ankstesniuoju mėnesiu, mažėjo 0,4 proc. Šalyje nedarbas sudarė 7,3 proc., Marijampolės apskrityje – 8,2 proc.

Kaip ir visame rajone, taip ir seniūnijose mažėjo bedarbių. Visgi, lyginant du paskutinius mėnesius, bedarbių šiek tiek daugėjo Barzduose (14,4 proc.), Slavikuose (12,9 proc.), Plokščiuose (10,1 proc.), Kiduliuose (5,8 proc.). Didžiausias nedarbas buvo Barzduose, mažiausias – Kriūkuose (3,3 proc.).
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.