Svečiavosi bendruomenininkai iš Aukštaitijos

girenu bendruomene
Nuotr. Šukionių bendruomenės pirmininkė Rita Bieliakienė (kairėje) pasirašydama sutartį su Girėnų BC pirmininke Irena Sakalauskiene, tikisi, kad biržiečiai ir šakiečiai dar efektyviau išnaudos įvairias bendradarbiavimo galimybes.


Antradienį rajono savivaldybėje, Ritinių, Girėnų, Liepalotų „Tėviškės“ bendruomenėse bei Zyplių dvare viešėjo Biržų rajono Šukionių bendruomenės delegacija. Svečius lydėjo Šakių bendruomenių centrų (BC) asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė, mero padėjėjas Rimantas Valiukas bei Šakių krašto vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Slidziauskienė.
 
Šukionių bendruomenė įregistruota 2001 m., šiuo metu bendruomenė vienija daugiau kaip 100 narių.

„Staigi mūsų bendruomenės pirmininkės mirtis netikėta linkme pasuko Šukionių kaimo bendruomenės istoriją. Teko susitelkti naujai veiklai, ieškoti naujų žmonių ir, aišku, tęsti pradėtus darbus ir projektus. Todėl nusprendėme patirties pasisemti iš kitų Lietuvos bendruomenių, pasižvalgyti, kuo, pavyzdžiui, gyvena zanavykai. Juolab kad draugystė su Šakiais mus sieja jau seniai, esame jau lankęsi 2012 m. Aš asmeniškai pas jus pirmą kartą“, – pasakojo prieš pusmetį Šukionių bendruomenės vairą perėmusi Rita Bieliakienė. Susitikime su rajono meru Juozu Bertašiumi biržiečiai išgirdo pasakojimą apie rajoną, apie sėkmingai įgyvendinamus projektus, aptarė bendrą politinę Lietuvos situaciją.

Atvykę į Ritinius, svečiai klausėsi Ritinių bendruomenės centro Elenos Kavaliauskienės pasakojimo apie rengiamą edukacinę programą „Kaimiško sūrio gimimas“, taip pat apžiūrėjo įrengtas Sūrio namų patalpas. Girėnuose nuoširdžiai sutikti, kugeliu pavaišinti svečiai apžiūrėjo „Bendruomenės namus“, su dideliu susidomėjimo stebėjo Girėnų BC pirmininkės Irenos Sakalauskienės tradicinį audimą karčemoje įrengtame edukaciniame kambaryje. Bendruomenininkai užsuko ir į Zyplių dvarą, apžiūrėjo dvaro teritoriją, veikiančias ekspozicijas ir parodas. Dar viena aplankyta bendruomenė –  „Tėviškė“. Liepalotiškiai taip pat aprodė puikius bendruomenės namus bei lauko treniruoklių ir vaikų žaidimo aikštelę.

Šukionių kaimo bendruomenė, atstovaujama pirmininkės R. Bieliakienės, ir Ritinių BC, atstovaujamas pirmininkės E. Kavaliauskienės, Girėnų BC, atstovaujamas I. Sakalauskienės, bei BC „Tėviškė“ (pirmininkė Alvyra Janavačienė) pasirašė bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis. Abi šalys sutarė nuolatos keistis informacija apie organizacijų veiklą, organizuoti bendrus kultūrinius ir sporto renginius, partneriauti rengiant bendrus projektus šalies ir tarptautiniu lygiu 2016–2023 m. strategijos įgyvendinimo klausimais.

Biržiečiai išvyko namo, palikdami geranoriškų žmonių, norinčių bendrauti, pasisemti gerosios patirties, įspūdį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.