Rajono meras įstatymo nepažeidė

bertasius meras
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) lapkričio 10 d. nusprendė, kad Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti.
 
Dar vasarą VTEK gavo pranešimą, kuriame teigta, kad šių metų birželį vykusiame Šakių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikas bandė paveikti sprendimą (neva jį vilkindamas) dėl leidimo suteikimo AB „Litagros prekyba“ Šakiuose statyti grūdų talpyklas. Nurodyta, kad minėtas sprendimas galimai nenaudingas jo svainės vadovaujamai agroserviso įmonei bei jo partiečiui priklausančiai bendrovei.

Tyrimo metu ši informacija nepasitvirtino. Statybos leidimus bei su tuo susijusius dokumentus yra kompetentinga svarstyti Šakių rajono savivaldybės administracija, tačiau ne savivaldybės taryba.

Atkreiptinas dėmesys, jog minėto savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje AB „Litagros prekyba“ atstovai atsakinėjo į visuomenei ir savivaldybės tarybos nariams kilusius klausimus dėl statomo objekto ir galimo jo triukšmo. Atstovai paaiškino, kad statomo objekto paskirtis bus priimti ir iškrauti grūdus, o grūdų džiovinimo įrenginio – elevatoriaus – nebus.

Taip pat tyrimo duomenys rodo, kad kvietimą bendrovės atstovams pristatyti statomą objektą ir su juo susijusią veiklą bei rekomendaciją atlikti poveikio aplinkai vertinimą inicijavo ne J. Bertašius – to pageidavo tarybos nariai savivaldybės Finansų ir Ūkio komitetų posėdžių metu bei į savivaldybę kreipęsi Šakių rajono gyventojai.

Įvertinusi šias aplinkybes, VTEK konstatavo, jog J. Bertašius šiuo atveju į interesų konfliktą nepateko.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.