Važiavimas per kapinaites sukėlė pasipiktinimą

baronkapines
Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Penktadienį Gelgaudiškio bendruomenės centrui „Atgaiva“ sukvietus gelgaudiškiečius ir valdžios atstovus atsodinti kaštonų alėją, talkos dalyviai buvo pakviesti pasivaikščioti pažintiniu taku ir apžiūrėti naujai tiesiamus pėsčiųjų takus. Juos lydėjęs miškininkas Audrius Martinkevičius neslėpė pasipiktinimo, kad darbus atliekantys rangovai važinėja tiesiai per kapinaičių teritoriją.

„Jie pasidarė ten keliuką. Jei buvo reikalas kažką išsivežt ar atsivežt, jie galėjo važiuoti per kitą vietą, tačiau be jokių skrupulų važinėja po kapinaičių teritoriją. Mūsų kažkokie giminaičiai pokario metais kažkada iškasinėjo, dabar kiti važinėja su traktoriais. Ar čia viskas gerai?“ – klausė A. Martinkevičius, teigdamas, kad taip elgiasi rangovai, kurie vykdo parko sutvarkymo projektą.

Buvęs Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis siūlė rangovams pasakyti, kad taip elgtis netinkama, nes gal jie to nesupranta. Miškininkas teigė turėjęs susitikimą ir sakęs, kad reikia dirbti civilizuotai. Jo nuomone, savaime aišku, kad ten, kur stovi kryžiai ir antkapiai, taip elgtis negalima.   

Pasak savivaldybės vicemero Dariaus Jakavičiaus, prieš porą savaičių, kai jis čia vaikščiojo su rangovais ir apžiūrėjo atliktus darbus, per kapinaites dar nebuvo važiuota, tačiau užkliuvo, kad jos nėra pažymėtos. Jis svarstė – galbūt kapinaitės galėtų būti aptvertos tvorele.

UAB „Kauno statyba“ direktorius Edvardas Novikovas, paklaustas, ar žino apie šį atvejį, tvirtino, kad taip būti negali, nes jis pats neseniai buvo atvykęs, kai buvo sodinama eglių alėja, tad užtikrino, kad su technika per kapinaites jokiu būdu važinėjama nebuvo. Jo teigimu, kai su vicemeru vaikščiojo pažintiniais takais ir atėjo prie vadinamųjų baronkapinių, abu sutarė, kad šiai vietai reikia skirti daugiau dėmesio ir atstatyti iš pagrindų, atnaujinti paminklus, nes viskas labai apleista.

„Nesutinku, kad mes būdami rangovais dar labiau niokotume tai, ką atstatinėjame. Visi suvokia, kad ten yra kapai ir reikia elgtis pagarbiai, todėl mes taip vandališkai tikrai nesielgtume“, – patikino E. Novikovas, siūlydamas prie kapinaičių sutvarkymo prisidėti ir Gelgaudiškio seniūnijai.

Gelgaudiškio seniūno Valdo Dumčiaus teigimu, seniūnija bendradarbiauja su UAB „Kauno statyba“, „eina koja kojon su visais tvarkymo darbais“ ir jokių problemų nekyla. Kad per kapinaites pravažiuota pirmą kartą pamatė, kai ėjo kartu su bendruomene sodinti kaštonų sodinukų – nematė nei kas, nei kada važiavo, už rankos nieko nesugavo.

„Kiekvieno darbuotojo nesukontroliuosi. Gal nepagalvojo... Vyksta tvarkymo darbai, tai tokių visokių nesusipratimų papuola, – komentavo seniūnas, teigęs, kad neįžvelgia čia jokio kriminalo. – Gal, kai pylė takučius, nėjo apsisukti, tai pro šalį pravažiavo. Bet ne per paminklus važiavo. Nereikėtų pūsti burbulų. Viskas bus sutvarkyta. Reikia supratingai žiūrėti į tokias situacijas.“

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.