Norėjo privatizuoti, bet perduos bendruomenei

Apie tai, kad buvusį mokyklos pastatą bendruomenė norėtų išsaugoti ir įveiklinti, bendruomenės centro pirmininkė Sigita Kizelienė kalbėjo jau iškart susikūrus bendruomenės centrui, tik iš pradžių atsakymas iš savivaldybės administracijos buvo neigiamas, nes pastatas jau buvo įtrauktas į privatizuojamų sąrašą. D. Pavalkio nuotr.

Buvęs Patašinės mokyklos pastatas bei kiti kiemo statiniai į privatizuojamų objektų sąrašą buvo įtraukti pernai liepą, tačiau dabar, savivaldybės tarybai pritarus, iš šio sąrašo minėti nekilnojamojo turto objektai išbraukti, mat pastatų pageidauja bendruomenė.

Buvęs meras, opozicijos lyderis Edgaras Pilypaitis teiravosi dėl pastatų nusidėvėjimo ir klausė, ar savivaldybė dėl turto perdavimo bendruomenei neturės papildomos finansinės naštos.

„Nes pagal panaudos sutartį panaudos gavėjas yra įpareigojamas tik einamąjį remontą daryt, o kapitalinis remontas – savininko priedermė“, – svarstė E. Pilypaitis.

Tačiau meras Raimondas Januševičius patikino, kad su bendruomenės aktyvu buvo susitikta, paprašyta įsivertinti situaciją ir gautas žodinis sutarimas, kad bendruomenei perduodamos erdvės netaps pastatais vaiduokliais. Mat ir prašymas išbraukti objektus iš privatizuojamųjų sąrašo atsirado būtent gavus neseniai susikūrusio bendruomenės centro prašymą, kad buvusio mokyklos pastato bendruomenė pageidauja savo veikloms vykdyti, tad nuspręsta tam neprieštarauti.

„Buvo pasakyta, kad suteikiame tas patalpas, bet pasigalvokite apie tvarkymo kaštus, aplinką“, – teigė meras ir tvirtino, kad bendruomenė nusimačiusi patalpas pasiremontuoti, nori vykdyti ir projektinę veiklą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.