Įspėjama dėl netvirto ledo

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis nei 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, nendrių.

Jei įlūžote, nepasiduokite panikai ir ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kur atėjote, o neplaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kiek galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą.

Gelbėjant skęstantįjį reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įluš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3 – 4 metrų nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

„Draugo“ inf.

Chrebtovas 300x600px

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar stebite žiemos olimpines žaidynes?

klausimelis 02 10Tomas iš Liepalotų:

Kadangi šiuo metu esame šeimoje davę savotiškus įžadus nežiūrėti televizijos dėl namuose augančios jaunosios kartos, tai tiesiogiai nestebiu. Mačiau tik, kad Lietuvai atstovaus 17 sportininkų delegacija. O daugiau kol kas nieko nežinau... Sakyčiau, gal blankiai informacijos apie tai, nes visos kitos šiuo metu vyraujančios aktualijos tarsi tas olimpines užgožia. Bet šiaip, žinoma, palaikau lietuvius ir didžiuojuosi bet kokiais pasiekimais. 

klausimelis 02 10 2

Laura iš Paluobių:

Olimpinių žaidynių laukiau ir stebiu nuo šventinio atidarymo, buvo įspūdingas šou. Džiaugiuosi, kad šiais metais Lietuvai atstovaus 17 dalyvių, daug jaunų sportininkų. Tikiu, galime sulaukti iš jų gerų rezultatų. Labiausiai palaikau mūsų dailiojo čiuožimo porą Saulių Ambruliavičių ir Allison Reed. Medalių iš lietuvių nesitikiu, bet linkiu mūsų sportininkams didžiausios sėkmės, mėgavimosi savo pasirodymais, įsimintinų akimirkų ir, žinoma, kad nepatirtų skaudžių traumų. 

europos pulsas350px

300x600 piestukaspiestukas 
 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.