Savivaldybė be paskolų neišsivers

pinigai_savivaldybeKaip ir buvo kalbama anksčiau, šiais metais Šakių rajono savivaldybė tikrai neišgyvens be paskolų. Lėšų truks rajone vykdomų projektų įgyvendinimui. Tam iš viso planuojama skolintis apie 10 mln. litų.

Kaip patikino rajono meras Juozas Bertašius, skolinimasis ne pats blogiausias variantas, nes tai daroma su geru tikslu. „Jei skolintumėmės algoms, būtų kitas dalykas, o dabar tai investicija visam gyvenimui. Reikia daryti, kol galime, nes neaišku, kas bus po 2014 metų ir ar tada taip pat eis įgyvendinti tiek projektų, kiek dabar. Žinoma, lengviausiai sėdėti ir nieko nedaryti, bet tada, ar išvis verta čia būti. Juk tai, ką sukursime, liks ateičiai“, - teigė meras.

Šiuo metu iš viso rajone įgyvendinama ar pradėti įgyvendinti 95 projektai. Pagal projektų kiekį mūsų rajonas gerokai lenkia visus aplinkinius. Nors projektų koefinansavimui per dvejus metus planuojama skolintis apie 10 mln. litų - šiais metais apie 5.5 mln. litų ir daugiau nei 4 mln. litų ateinančiais metais - vis vien teks sumažinti tempus. „Tikrai kai kuriuos projektus teks atidėti vėlesniam laikui, nes visko aprėpti nepajėgsime. Prioritetą teiksime svarbesniems, o tie, kurie nėra skubūs, turės laukti“, - pabrėžė J. Bertašius. Pasak jo, jei, kaip planuojama, bus modernizuojamas šilumos ūkis, tam prireiks dar apie trijų mln. litų. Brangiausi, ir daugiausiai investicijų reikalaujantys yra dvarų bei jų aplinkos tvarkymo projektai, tačiau jiems teikiama pirmenybė, nes pasisakoma už kultūrinio paveldo išsaugojimą. Pasak rajono vadovo, tvarkant dvarus tikrai bus įgyvendinami ir aplink dvarą esančios teritorijos tvarkymo projektai. Jei tvarkyti, tai tvarkyti viską ir iš esmės. Daug lėšų reikalauja ir vandentvarka, infrastruktūros modernizavimas. Nemažai investicijų reikės ir Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos renovacijai, Plokščių daugiafunkcinio centro įrengimui. „Kaip galima nedaryti, jei iš tų projektų pritrauksime 127 milijonus, o mums reikia prisidėti tik 10 procentų?“ - teiravosi rajono meras. Visgi teks imti ne tik investicines paskolas su mažomis palūkanomis, bet ir komercines. „Ką darysi, manau, ne blogiausias variantas, kad imame tokiam dalykui. Tikrai ne kiekviena savivaldybė sugeba daryti tai, ką darome mes, tad gal net nereikia svarstyti, reikia to, ar ne“, - konstatavo J. Bertašius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.