Su Seimo nariu - apie praeinančius ir ateinančius

bastys_mindaugasGintarė MARTINAITIENĖ

Metams einant į pabaigą su Seimo nariu Mindaugu Basčiu kalbamės apie situaciją rajone, apie tai, kokie metai buvo asmeniškai pačiam seimūnui bei, kokių sprendimų galime tikėtis ateityje.

Nuotr. M. Bastys pripažino, kad metai buvo įtempti ir didelių darbų nuveikti nepavyko. Visa tai laukia ateityje.

Buvo sunkūs metai

Ne vieną kadenciją Seime dirbantis kraštietis Mindaugas Bastys jau pokalbio pradžioje pabrėžė, kad metai buvo gana įtempti. „Šalyje sudėtinga ekonominė padėtis, o aš dirbau opozicijoje. Buvusi valdančioji dauguma stengėsi negirdėti mūsų balso, ignoravo opozicijos teikiamus įstatymų projektus ir bet kokius kitus pasiūlymus. Taigi, ir kažkokių didelių darbų nuveikti nebuvo lemta“, - apie praėjusių metų darbą Seime kalbėjo M. Bastys. Tačiau tai nereiškia, kad ir ateinančiais metais bus tas pats. Dabar valstybės vairas būtent Lietuvos socialdemokratų rankose, tad ir M. Basčio akiratyje numatytas ne vienas darbas. Kaip vieną svarbesnių jis išskyrė pirmininkavimą ES Tarybai. „Bet tai ne pats svarbiausias darbas“, - patikino pašnekovas. Prioritetiniai darbai - tai naujų darbo vietų kūrimas, gamybos bei verslo skatinimas, realių pajamų, kurios mažėja dėl didėjančios infliacijos, didinimas. Norint tai pasiekti, Seimo nario nuomone, būtina tvarkyti ir įstatyminę bazę.
 
Nieko konkretaus nežino

Norisi išgirsti Seimo nario poziciją ir mintis ne tik apie ateities planus, bet ir apie esamą rajono situaciją. Neseniai Šakių savivaldybė sulaukė STT dėmesio, įtarimai buvo pareikšti rajono merui Juozui Bertašiui, Ūkio skyriaus vedėjui Kęstučiui Kuncaičiui, tarybos narei Marijai Jurgilienei. Tad ką apie šiuos įvykius galvoja M. Bastys? „Nieko konkretaus apie tai nežinau. Vyksta tyrimas, minėti asmenys tam tikram laikui nušalinti nuo einamų pareigų. Tikiuosi, kad artimiausiu metu viskas išaiškės, tada ir bus galima ką nors komentuoti“, - nedaugžodžiavo pašnekovas.

Rezultatai nustebino

Kaip liudija įvykiai, Šakių rajonui metų pabaiga ne iš lengvųjų. Rajonas neigiamai nuskambėjo ne tik dėl STT patikrinimo, bet ir pagal Lietuvos laisvosios rinkos instituto atliktą Lietuvos savivaldybių indeksą išrinktas blogiausiu. Tačiau mūsų rajonui Seime antrajai kadencijai išrinktas Seimo narys sako, kad tokiais rezultatais yra nustebintas. „Kiek žinau, Lietuvos laisvosios rinkos institutas Lietuvos savivaldybių indeksą atliko remdamasis lentelėmis, kurias pildė pačių savivaldybių darbuotojai. Ar toks metodas pats geriausias ir patikimiausias, sunku pasakyti“, - mintimis dalijosi pašnekovas. Indekso sudarytojai jau paskelbė savo rekomendacijas, ką Šakių rajonas turėtų daryti, kad pakiltų į aukštesnes pozicijas, o kokias perspektyvas šiuo klausimu mato Seimo narys? Pirmiausiai jis konstatuoja, kad Šakiai yra žemdirbiškas rajonas, tad mano, jog būtina siekti, kad rajono žemdirbiai būtų ne tik žemės ūkio produkcijos žaliavos tiekėjai perdirbėjams, bet ir patys kooperuotųsi, gamintų gatavą produktą bei jį realizuotų. Tai, M. Basčio tikinimu, padėtų kilti verslui, pritrauktų investicijas. Politikas pabrėžė, kad verslo skatinimas, ypač smulkaus ir vidutinio, yra ne tik rajono, bet ir visos valstybės bėda, kurią pasiruošusi spręsti naujoji Vyriausybė.

Reikalinga analizė

Laisvosios rinkos instituto vertinimu, Šakių rajonas gana silpnai atrodo pagal savivaldybės valdymą, tačiau Seimo narys neskuba to sureikšminti. „Kalbant apie administracijos ir seniūnijų darbuotojų skaičiaus mažinimą, reikia pasakyti, kad čia reikalinga išsami analizė. Negalvoju, jog seniūnijose esti darbuotojų perteklius. Juk ši grandis turi vykdyti tikrai daug funkcijų“, - įsitikinęs politikas. Jis pripažįsta, kad pastaruoju metu ypač madinga kalbėti apie „vieno langelio“ principą, kuris padėtų spręsti gyventojų problemas, tačiau M. Bastys mano, kad tai tikrai veiksminga tik tuo atveju, kai sutartinai veikia visos institucijos. „Esant kitaip, pavyzdžiui, kaip tai organizuota Klaipėdoje, tokio principo įdiegimas tik atitolina valdininkus nuo žmonių. Mūsų, gi, tikslas yra tiesioginis bendravimas su žmonėmis“, - savo nuomonę dėstė pašnekovas. Kalbėdamas apie stipriąsias savivaldybės puses, Seimo narys paminėjo gerai tvarkomą biudžetą. Tai, pasak jo, labai svarbus kriterijus.

Nors metai nebuvo lengvi, parodytas rinkėjų pasitikėjimas M. Bastį įkvepia tolimesniems darbams. Artėjančių švenčių proga rajono gyventojams jis linki ramių ir šviesių Kalėdų bei viltingų Naujųjų metų. „Kiekvienas sveriame praeinančių metų darbų derlių, kuriame planus ateičiai. Nors 2013- tieji ateina su Gyvatės ženklu, tikėkime, jog šis gyvūnas demonstruos tik gerąsias savybes, ypač išmintį“, - pokalbį baigė Seimo narys.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.