Šviesolaidinis internetas - tai duomenų perdavimas kabeliu, pripildytu plonų stiklo arba specialiu tikru būdu. Šviesolaidinio interneto greitis yra maždaug 20 kartų didesnis nei įprasto laidinio tinklo.
Šviesolaidinis internetas veikia skaidant failus, pavyzdžiui, filmus ir žaidimus, į duomenų paketus, sudarytus iš nulių ir vienetų. Lazeris šį Morzės abėcėlę primenantį signalą siunčia į vieną plastikinės arba stiklinės gijos galą. Laidas yra maždaug tokio storio kaip žmogaus plaukas. Specialus apvalkalas išlaiko šviesos pluoštą gijos viduje. Jis atsispindi nuo sienų net 60 mylių atstumu ir išeina į kitą galą, kur modemas dekoduoja šviesą į kompiuterio naudojamą formą.
Šviesolaidinis internetas turi begalę privalumų:
- Patikimumas. Jūsų kabelinis ryšys turėtų būti pakankamai spartus, kad galėtumėte be trikdžių transliuoti vaizdo įrašus, tačiau esant dideliam duomenų srautui laidai perkraunami. Štai čia šviesolaidinio interneto ir kabelinio ryšio greičio skirtumai tampa akivaizdūs. Šviesolaidinis ryšys gali aptarnauti daugiau vartotojų ir daugiau duomenų nuolat didesniu greičiu.
- Greitas duomenų atsisiuntimas. Naudojant šviesolaidinio interneto greitį, lėtas siuntimo laikas dingsta. Kadangi nereikia jaudintis dėl sistemos perkrovos, šviesolaidinio interneto tiekėjai gali vienodai greitai įkelti ir parsisiųsti duomenis. Dėl to naudojant šviesolaidinio kabelinio interneto paslaugas lengviau dalytis failais ir dirbti namuose.
- Geresnės kokybės filmai ir vaizdai. Kabelinis internetas, kurio sparta yra 100 Mbps arba mažesnė, kartais nelabai kokybiškai transliuoja 4K vaizdus. Šviesolaidinis ryšys, veikiantis net neoptimaliu 500 Mbps greičiu, neturėtų kelti jokių sunkumų transliuojant aukštos kokybės televiziją ir filmus.
d-0153