„Meditavimas nėra vien sėdėjimas sukryžiavus kojas. Tai yra pats gyvenimas, tai, ką tu darai 100 proc. Pavyzdžiui, jeigu vairuoji automobilį, tai darai 100 proc., jeigu dirbi sode, jeigu valgai – visą tai taip pat turėtum daryti 100 proc. Nors dažnai būna, kad valgai, o mintys – sode“, – šypsodamasis pasakojo V. Smirnovas.
Jeigu žmogus visąlaik sugebėtų būti čia ir dabar, tai mums nereikėtų medituoti, bet mes dažnai mintimis būname kažkur kitur. Kaip sakė V. Smirnovas, dualistinis protas dažnai mums trukdo būti „čia ir dabar“. Kai praktikuojame meditaciją, mūsų protas pradeda nurimti.
V. Smirnovas susirinkusiuosius mokė, kaip reikia medituoti. Pasak jo, medituojant nebūtina sėdėti ant kilimėlio ar pagalvėlės. Galima sėdėti ir ant kėdės, jei skauda kojas, galima atsigulti. Meditavimas nėra vien sėdėjimas, tai yra proto aiškumas, o proto aiškumas ir pagalba kitiems – pagrindinis meditacijos principas.
Pasak V. Smirnovo, medituojant jokiu būdu nereikia kentėti skausmo, nes tuomet susitelkiame į skausmą, mintys nuklysta kitur. Jei pavargsti, paskausta kojas, galima atsistoti ir, kol praeis skausmas, medituoti tokioje pozicijoje. Tačiau svarbiausia, kad meditacija nenutrūktų.
Kad protas mažiau „barškėtų“, su juo reikia susišnekėti, kad jis nurimtų, ir ne jūs klausytumėte proto, bet jis klausytų jūsų dvasios. Iš pradžių protas yra nerimastingas, bet praktikuojant meditaciją ilgą laiką viskas pasikeičia. Svarbu, kad meditavimo praktikavimas būtų nuolatinis, kitu atveju rezultato nebus. Norint, kad susiformuotų bet koks naujas įprotis, jį praktikuoti reikia 21 dieną.
„Jeigu kiekvieną rytą 21 dieną atsikėlę, pavyzdžiui, 6 val. ryto medituosite po 10 min., šis įprotis susiformuos. Tačiau dažnai pasitaiko, kad labai sunku prisiversti tai padaryti“, – sakė V. Smirnovas.
Ci-gun terapija
Pameditavę dalyviai buvo supažindinti su 3 energijos centrais, kam jie reikalingi ir kokia jų nauda žmogaus sveikatai ir emocinei būklei. Toliau buvo pateikiami ci-gun terapijos pratimai, kurie skirti stiprinti sveikatą, kūną ir vidinę energiją. Baigęs paskaitą apie ci-gun terapijos pratimus V.Smirnovas seminaro dalyvius supažindino su 108 nusilenkimų praktika dvasinei ramybei bei sąnariams stiprinti (kiekvienu nusilenkimu žmogus atgailauja už savo klydimą, nes žmogus turi 108 klydimus).
Po nusilenkimų praktikos visi atliko meditacinį bėgimą, buvo supažindinti, kam jis skirtas, t. y. vyriškos ir moteriškos vidinės energijos pusiausvyros žmogaus asmenyje balansavimui ir paskirstymui. Atlikę visus pratimus dalyviai susėdę pameditavo, atsipalaidavo nuo fizinio krūvio.
Po baigiamosios meditacijos V. Smirnovas visiems seminaro dalyviams palinkėjo ir toliau neapleisti savo fizinės ir dvasinės praktikos – išlaikyti aiškų protą, tvirtą centrą ir padėti kitiems. Seminaro dalyviams, išklausiusiems 4 valandų kursą apie sveikatos stiprinimo meną, vidinės ramybės sutelkimą remiantis rytų medicina, įteikti sertifikatai.
Pirmą kartą seminare dalyvavusi šakietė teigė, kad seminaru susidomėjo dėl to, jog jis skirtas sveikatai stiprinti. Pasak moters, seminare atliekama praktika padėjo atsipalaiduoti, sumažino vidinę įtampą.