Kviečia dalyvauti gyvensenos tyrime

Balandžio–birželio mėnesiais Šakių visuomenės sveikatos biuras vykdys jau antrąjį suaugusiųjų gyvensenos stebėsenos tyrimą, kuriame kviečia dalyvauti rajono gyventojus ir sako: jūsų nuomonė mums labai svarbi.

Visoje Lietuvoje bus apklausiami atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų ir vyresni gyventojai. Rajone ketinama apklausti atsitiktinai pasirinktus visų 14 seniūnijų žmones apie mitybą, gyvenseną, žalingus įpročius. Tokia stebėsena suteikia galimybę kaupti duomenis apie gyventojų gyvensenos įpročius, palyginti gyvensenos rodiklius tiek savivaldos, tiek tarptautiniu lygmeniu, tikslingai planuoti ir vykdyti prevencines priemones.
 
Pasak biuro visuomenės sveikatos specialistės Indrės Biemolt, kai buvo vykdomas ankstesnis tyrimas, žmonės į klausimyną atsakinėjo labai nenoriai, tad ji nori paskatinti kraštiečius būti drąsesnius, nes apklausa bus vykdoma atvykstant į namus, o nuomonė specialistams labai svarbi.

Tyrimą koordinuoja Higienos institutas, vykdo visuomenės sveikatos biuro specialistai. Pirmą kartą suaugusiųjų gyvensenos stebėsenos tyrimas Lietuvos savivaldybėse atliktas 2018m., mokyklinio amžiaus vaikų tyrimas atliktas 2016 ir 2020 metais.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.