Fizinės medicinos reabilitacijos gydytoja Eglė Šablevičienė (dešinėje) sako, kad lazerio pritaikymo galimybės itin plačios, procedūras iškart pamėgo ir pacientai. D. Pavalkio nuotr.
kad bemaž prieš mėnesį patyrusių neurologų gretas papildė jauna nervų ligų gydytoja.
Prieš keletą mėnesių rašėme, jog Šakių ligoninei sėkmingai bendradarbiaujant su privačiu sektoriumi, konkrečiai UAB „Kardiolita“, ligoninėje atsirado naujas 64 pjūvių kompiuterinis tomografas, gerokai pagerinantis diagnostikos galimybes. Kaip žinia, ankstesnis tomografas buvo tik dviejų pjūvių, tad galimybes net nėra ką lyginti. Žinoma, tokia įranga neatsirado atsitiktinai – tai nuoseklaus darbo ir bendradarbiavimo tarp valstybinio ir privataus sektoriaus darbo rezultatas. A. Klimaičio nuomone, būtent toks bendradarbiavimas ir yra progreso, pridėtinės vertės garantas, o ne susipriešinimas ar sėdėjimas tik savo katakombose.
Negana to, visai neseniai, kaip ir buvo žadėta, ligoninėje pradėti daryti ir kontrastiniai tyrimai. Tad dabar Šakiuose dar labiau prasiplečia galimybės pacientams išsitirti ir vidaus organus, pavyzdžiui, kasą, inkstus, plaučius ar žarnyną. Šios įrangos vertė, anot A. Klimaičio, apie 30 tūkst. eurų, o prieš keletą mėnesių pradėjusio veikti tomografo – apie 300 tūkst. eurų, tad jeigu tokią įrangą reiktų įsigyti pačiai įstaigai, būtų nemenkas iššūkis. Tačiau įstaigos vadovas neabejoja, kad tai ypač svarbu reformų bei vis didėjančių reikalavimų kontekste, tad džiaugiasi sėkmingais bendradarbiavimo vaisiais. Galbūt netrukus, svarsto jis, pavyks įdiegti dar daugiau galimybių ir atlikti ir galvos smegenų kraujagyslių tyrimus, tačiau tai jau ateities planai.
Mums lankantis ligoninėje, kontrastinius tyrimus radiologijos technologei Raselei Juškienei padeda atlikti, pamoko kolegės iš Vilniaus, o R. Juškienė juokauja, kad čia yra ką veikti, tačiau ji džiaugiasi galimybe tobulėti ir pagelbėti pacientams. Pacientei ramiai gulint suleidžiama kontrastinė medžiaga, tada skenuojamas kontrastas, vaizdą galima matyti 3D ekrane, vėliau pasiekia ir tyrimo išvada.
Pokalbio metu A. Klimaitis pasidžiaugia, jog šalia patyrusių neurologų Romualdo Kičo, Laimutės Išganaitienės, Audronės Kazakevičienės bemaž prieš mėnesį prisijungė ir nauja nervų ligų gydytoja iš Kauno Ieva Puleikytė.
„Kiek girdžiu, ir personalo, ir pacientų atsiliepimai geri. Dabar dirba tik pirmadieniais, bet iš pirmos dienos atvažiavo ir atrodo, kad jau metus ar dvejus dirba“, – iškart pritapusia medike džiaugiasi įstaigos vadovas bei priduria, kad ji specializuojasi smegenų elektrofiziologijoje, tai yra operacijų metu stebi smegenų būklę, kai intervencijas šalina neurochirurgai.
Neseniai Šakių ligoninėje pradėjo veikti modernus kompiuterinis tomografas, o pastarosiomis dienomis jau pradėti daryti ir kontrastiniai tyrimai, kuriuos radiologijos technologę Raselę Juškienę (antra iš dešinės) pamoko atlikti ir kolegės iš „Kardiolitos“. D. Pavalkio nuotr.
Noriai A. Klimaitis palydi ir iki fizinės medicinos reabilitacijos gydytojos Eglės Šablevičienės, kuri supažindina su naujuoju fizioterapijai skirtu lazeriu. Šiuolaikinis ir daug galingesnis nei anksčiau turėtas įrenginys ligoninėje veikia apie mėnesį, turi dirbtinio intelekto funkciją, tad su juo gerokai paprasčiau dirbti, pokyčius iškart pajuto ir pacientai.
„Efektą iškart pajutau, buvau dviejose procedūrose. Su senuoju nėra ką lyginti“, – džiaugėsi procedūrą išbandžiusi Birutė Miščikienė, kuriai procedūra reikalinga dėl stuburo skausmų.
Anot gydytojos E. Šablevičienės, naujojo lazerio pritaikymo galimybės itin plačios, nes galima naudoti faktiškai visoms kūno vietoms.
„Net tada, kai negalima atlikti kitų procedūrų, tarkim, elektroterapijos, magneto, žmogus serga epilepsija, šias procedūras daryti galima“, – sako ji ir aiškina, kad prietaisas nuima ne tik skausmą, mažina uždegimą, patinimą, žaizdų gijimą, minkština randus ir pan.
„Galima dirbti labai kūrybiškai. Pavyzdžiui, jeigu po traumos viena procedūra mažina patinimą, kita stimuliuoja audinius, kraujotaką ar nuima skausmą. Tikrai daug funkcijų ir daug geresnis gydymo rezultatas“, – rodydama naująjį aparatą pasakoja E. Šablevičienė ir priduria, kad pats lazeris pagal simptomus ir ligas parenka konkrečią programą, tereikia pasirinkti plotą.
Anot gydytojos, nors lazeris dar gana naujas, bet jį žmonės jau spėjo pamėgti, kasdien procedūromis, kurių trukmė iki 10 min., naudojasi 25–30 pacientų.
Tad ir reformų kontekste šiuo metu ligoninė dirba stabiliai, investuoja į naujoves, o kokią viziją turės naujasis vadovas, parodys artima ateitis – konkursas į Šakių ligoninės vadovus vyks jau pirmadienį.