Šiltėjant orams traukiasi peršalimo ligos


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę (balandžio 1–7 d.) rajone beveik dvigubai sumažėjo susirgimų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga. Bendras sergamumo rodiklis nuo 943,29 (13 sav. –kovo 25–31 d.) nukrito iki 619,87 atvejo 100 tūkst. gyventojų ir yra mažiausias Marijampolės apskrityje.

Praėjusią savaitę mūsų rajone buvo fiksuoti du gripo (buvo keturi), 157 ŪVKTI (buvo 237) ir du COVID-19 ligos (13 sav. – keturi) atvejai. Pagal bendrą sergamumo rodiklį mūsų rajono savivaldybės gyventojai geriausiai apskrityje atsilaikė ir gripo sezono metu, ir šį ankstyvą pavasarį, kai sergamumas peršalimo ligomis kai kuriose savivaldybėse peržengė 1500 atvejo 100 tūkst. gyventojų ribą.

NVSC duomenimis, tarp Marijampolės apskrities savivaldybių praėjusią savaitę daugiausiai susirgimų registruota Kazlų Rūdos savivaldybėje (bendras rodiklis – 1063,44 atvejo 100 tūkst. gyventojų) ir Marijampolės savivaldybėje (bendras rodiklis – 1021,87 atvejo 100 tūkst. gyventojų).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.