Mokiniai nesupranta, kad yra šviečiami?

Po Šakių rajono mokinių tarybos išplatintos pozicijos dėl geresnės Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimosi šeimai (SLURŠ) bendrojo ugdymo programos mokyklose integravimo savo nuomonę šiuo klausimu išsakė ir švietimo įstaigų vadovai.

Moksleiviai įsitikinę, jog mokyklose apie sveikatą yra kalbama per mažai ir tik tada, kai tai būna integruota į biologijos pamokas, be to, sveikos gyvensenos svarba nėra akcentuojama ir šios temos praeinamos kaip ne pačios svarbiausios, žinių apie šeimos sampratą ir šeimos kūrimą moksleiviai negauna. Lytinio brendimo tema mokyklose esą kalbama nedrąsiai, paskubomis.
 
Kaip paaiškino Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė, SLURŠ programa yra integruojama į kitus mokomuosius dalykus, tokius kaip dorinis ugdymus, klasės valandėlės ir kiti.

„Mes nesakome, kad čia dabar stiprinam jūsų sveikatą, čia lytiškumą ugdom, čia ruošiam šeimai. SLURŠ programa eina per mokyklos gyvenimą ir galbūt ji ne taip labai pastebima, kaip norėtume. Ir dar manau, kad mokytojai nėra labai pasiruošę ir nebuvo ruošti kalbėti kai kuriomis temomis, kaip tai daro specialiai rengti lektoriai“, – įsitikinusi įstaigos vadovė, kuri pasigedo aktyvesnio bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios mokyklose galėtų organizuoti daugiau iniciatyvų.

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorės Nijolės Šapolienės nuomone, SLURŠ programoje moksleiviai labiausiai pasigenda iš mokytojų drąsiau kalbėti lytiškumo ugdymo tema.

„Jeigu mes galvotume apie visas integruojamąsias programas, kiek mes jų turime integruoti į mokomuosius dalykus, tai mokytojas kas minutę turėtų stabtelėti ir sakyti, kad čia yra etninio, čia rengimo šeimai, karjeros ugdymo programa“, – svarstė Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro laikinoji vadovė Nijolė Anankaitė.

Pasak rajono vicemero Dariaus Jakavičiaus, galbūt aktyviau mokykloms reiktų pasitelkti Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistus, rengti paskaitas ne tik sveikos gyvensenos tema, bet prašyti pasiruošti ir kitomis mokiniams aktualiomis temomis.

„Gal geriau vaikui pateikti tokią informaciją, kuri yra pagrįsta mokslu, nei pat vaikas jos ieškos kažkur interneto platybėse“, – svarstė vicemeras.

Jis kvietė klasių vadovus, mokytojus, kad šie, kalbėdami su mokiniais sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimosi šeimai temomis per biologiją, etiką ar kitus mokomuosius dalykus, primintų, kad tai yra šios programos dalis.

Moksleiviai išsako dar ir tokią nuomonę, kad lytinio brendimo tema mokyklose kalbama nedrąsiai, paskubomis. Kaip kalbėjo rajono meras, galbūt įstaigų vadovams reiktų ieškoti mokytojams mokymų, kvalifikacijos kėlimų kursų aktualiomis moksleiviams temomis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar planuojate dalyvauti Prezidento rinkimuose?

klausimelis 05 10Diana iš Panovių:

Būtinai. Visada stengiuosi balsuoti rinkimų dieną, o ne iš anksto. Kai buvo maži vaikai, vesdavomės kartu, kad ugdytume patriotiškumą ir parodytume pavyzdį, jog balsuoti yra privaloma. Dėl kandidato esu apsisprendusi, tačiau, manau, kad antro turo reikės. Kiek sunkiau su referendumu – turėtų balsuoti 51 proc., kad jis būtų laikomas įvykusiu. 

klausimelis 05 10 2

Rimantas iš Plokščių:

Jau balsavau. Reikia balsuoti. Čia yra kiekvieno pareiga. Balsavimas turėtų būti privalomas. Tada nereikėtų verkti, kad ne tą kandidatą išrinko. Kadangi sekmadienį išvažiuosiu, ėjau balsuoti iš anksto. Apsispręsti sunku nebuvo. Rinktis tikrai yra iš ko, pretendentų turim daugiau nei Amerikoje. Vieni galvoja, ką daro, kiti – šiaip ateina, dėl vaizdo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px