Į respublikinį etapą pateko du rajono skaitovų pasirodymai

Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioniniame etape sėkmė lydėjo Šakių „Žiburio“ gimnazijos ketvirtokę Ugnę Štrimaitytę. Ji užėmė pirmą vietą ir rajono garbę gins respublikiniame etape. Moksleivės sėkme džiaugėsi ir jos mokytoja Rasa Bublaitienė (dešineje). V. Venslovaičio nuotr.

Šeštadienį Šakių „Varpo“ mokykloje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninis etapas, kuriame tarpusavyje susirungė 23 skaitovai ir viena meninė kompozicija iš 11-os šalies savivaldybių. Tarp jų – ir rajoninį etapą laimėję du mūsų rajono skaitovai ir meninė kompozicija.

Jaunesniųjų (5–8 klasių) amžiaus grupėje pasirodė 11 skaitovų. Tarp jų ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos septintokas Kajus Petrauskas (mokyt. Danutė Balčiūnienė), skaitęs ištrauką iš Vytauto Račicko knygos „Šokoladas iki pirmadienio“. Nors jis užėmė garbingą trečiąją vietą, bet, deja, į finalinį etapą nepateko.

Vyresniųjų (I–IV gimnazijos klasių) amžiaus grupėje tarp 12 skaitovų geriausiai pasirodė Šakių „Žiburio“ gimnazijos ketvirtokė Ugnė Štrimaitytė (mokyt. Rasa Bublaitienė), visus sužavėjusi fragmentais iš Lauros Sintijos Černiauskaitės esė knygos „Džiaugsmynas“.

Be konkurencijos Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioniniame etape pasirodė ir Šakių „Varpo“ mokyklos 6–8 klasių mokinių Jonės Bataitytės, Miglės Bartkutės, Smiltės Adomaitytės, Dijos Zabramskaitės, Luknės Unguvaitytės, Godos Majauskaitės, Veronikos Tarnauskaitės ir Ričardo Merkeliūno atlikta meninė kompozicija „Bala nematė“ (mokyt. Vilija Meškaitienė), sukurta pagal Violetos Palčinskaitės ir Sigito Gedos eilėraščius.

Komisija puikiai įvertino ir Šakių „Varpo“ mokyklos 6–8 kl. moksleivių meninę kompoziciją „Bala nematė“ (mokyt. Vilija Meškaitienė), kurią pristatys ir Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso finaliniame etape.  V. Venslovaičio nuotr.Komisija puikiai įvertino ir Šakių „Varpo“ mokyklos 6–8 kl. moksleivių meninę kompoziciją „Bala nematė“ (mokyt. Vilija Meškaitienė), kurią pristatys ir Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso finaliniame etape. V. Venslovaičio nuotr.

Skaitovų pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė komisijos pirmininkė – humanitarinių mokslų daktarė, sceninio ir viešojo kalbėjimo ekspertė Danutė Vaigauskaitė, Šakių „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Danutė Aniulienė ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vilma Sodonytė-Jurkšaitienė.

Pirmą vietą laimėjusi U. Štrimaitytė ir meninės kompozicijos atlikėjai rajono garbę gins Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso respublikiniame etape, kuris vyks balandžio 13 d. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.