Nauja tvarka veikia ne tik prevenciškai

Siekiant užkardyti narkotinių medžiagų plitimą ir vartojimą, dar sausį vykusiame mokyklų vadovų susirinkime pristatytas visoms mokykloms bendras reagavimo algoritmas, kuris jau duoda vaisių. D. Pavalkio nuotr.

Nepilnamečių psichoaktyvių medžiagų vartojimas ir platinimas mokyklose – aktuali problema ir regionuose, todėl, siekiant užkirsti kelią narkotinių medžiagų ir elektroninių cigarečių patekimui į rajono ugdymo įstaigas, nuo vasario 1 d. įsigaliojo visoms mokykloms vienodi reagavimo algoritmai, kurie, panašu, pasiteisino.

Rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Pavydienė, pati parengusi visoms mokykloms vienodus reagavimo algoritmus, informavo, kad per nepilnus porą mėnesių, kai įsigaliojo mero potvarkiu patvirtinta nauja tvarka, buvo fiksuoti septyni atvejai. Elektroninės cigaretės konfiskuotos Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijose, Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje ir Panemunių mokykloje-daugiafunkciame centre.

Pasak A. Pavydienės, nieko panašaus anksčiau nėra buvę, nes per visus praėjusius metus rajono švietimo įstaigose buvo žinomi gal tik 3–4 tokie atvejai, kai mokiniai buvo pagauti rūkant elektronines cigaretes. Tad, jos manymu, naujoji tvarka vaikus tikrai veikia prevenciškai, o mokyklos džiaugiasi, kad turi priemones ir jomis naudojasi.

Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius patikslino, kad policijos pareigūnams į rajono ugdymo įstaigas dėl draudžiamų daiktų paėmimo vykti nereikėjo, iš viso šiuo metu žinomi ne septyni, o devyni elektroninių cigarečių konfiskavimo atvejai.

Savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius įsitikinęs, kad „kai kuriose mokyklose arba trūksta didesnio dėmesio ir aktyvumo, arba rūkoriai labai gudrūs pasidarė, tačiau tai taip pat prevencinė priemonė“.

Kaip algoritmas veikia, kokie mokyklų atsiliepimai, nuspręsta aptarti balandžio pradžioje planuojamame tarpinstituciniame susitikime.

Kaip esame skelbę anksčiau, įtarus, jog moksleivis turi neleistinų medžiagų ar jas vartoja, mokyklos vadovybė turi teisę patikrinti jo daiktus, o tokių radus, jie perduodami policijai, informuojami tėvai. Kai kuriais atvejais reaguojant į problemą gali įsitraukti ir Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.