Pinigėlius skaičiavo Gelgaudiškyje

Monetų kolekcionierius, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos matematikos vyr. mokytojas Andrius Aniulis supažindino su pinigų įvairove, proginėmis monetomis, kvietė apžiūrėti monetų kolekciją. Organizatorių nuotr.

Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokytojos Aušra Černevičienė ir Valda Ugenskienė balandžio 12 d. sukvietė rajono mokytojus ir 5–8 mokinių komandas į tradicinį pavasario matematikos renginį „Pinigų įvairovė. Pinigų matematika gyvenime ir uždavinių sprendime“.

Kaip praneša renginio organizatorės, praktinio seminaro ir mokinių komandų varžytuvių tikslas – supažindinti su pinigų įvairove, proginėmis monetomis, apžiūrėti monetų kolekciją, taikyti žinias sprendžiant praktinio pobūdžio uždavinius įvairiose gyvenimiškose situacijose, mokytis taikyti matematikos ir ekonomikos žinias praktinėje veikloje. Pagrindinį pranešimą skaitė monetų kolekcionierius, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos matematikos vyr. mokytojas Andrius Aniulis, kuris Gelgaudiškyje yra baigęs vidurinę mokyklą, tad kraštiečiams su juo buvo itin malonu pabendrauti.

Renginyje dalyvavo Šakių „Varpo“ mokyklos, Kidulių, Sintautų ir Gelgaudiškio pagrindinių mokyklų, Griškabūdžio ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijų 5–8 klasių mokinių komandos. Varžytuvėse buvo trys užduočių atlikimo etapai, o už teisingą užduočių atlikimą komandos gavo „pinigėlius“. Varžytuvių pabaigoje už juos komandos aukcione pirko sau vietą. Šiemet geriausiai sekėsi Šakių „Varpo“ mokyklos komandai, antri liko Kidulių pagrindinės mokyklos mokiniai, o trečioje vietoje – Lukšių Vinco Grybo gimnazistai.

Renginį organizavo Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos IT mokytoja metodininkė Aušra Černevičienė ir matematikos mokytoja metodininkė Valda Ugenskienė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.