Mokinių pavežėjimas derinamas su visomis mokyklomis

autobusai5Asta GVILDIENĖ

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams ir vėl sprendžiami mokinių pavežėjimo į mokyklą ir atgal į namus optimaliausi variantai. Rugsėjo mėnesį tiek geltonieji, tiek maršrutiniai autobusai teiks transporto paslaugas tokiais pačiais maršrutais ir tokiu pačiu metu, kaip važiavo 2010 - 2011 mokslo metais.

Nuotr. Kaip ir praėjusiais metais sutartys dėl mokinių pavežėjimo sudarytos su UAB „Šakių autobusų parkas“, Vito Bendoraičio ir Gedo Dovydaičio individualiomis įmonėmis bei UAB „Jurbarko mažieji autobusai“.

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė informavo, kad autobusų važiavimo laikas ir maršrutai visą rugsėjo mėnesį bus derinami su rajono mokyklų vadovais. Didesnę mokinių dalį ir įvairesniais maršrutais pajėgios pervežti mūsų rajono transporto įmonės. Kaip ir praėjusiais metais sutartys dėl mokinių pavežėjimo sudarytos su UAB „Šakių autobusų parkas“, Vito Bendoraičio ir Gedo Dovydaičio individualiomis įmonėmis bei UAB „Jurbarko mažieji autobusai“.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos, pirmąsias šio mėnesio savaites bus tiriamas maršrutų tikslingumas, derinamas naujų maršrutų atidarymas ar esamų keitimas. Pagal dabar galiojantį Švietimo įstatymą, priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1 - 8 klasių mokiniai, gyvenantys toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, privalo būti vežiojami į artimiausią savivaldybės ar kito steigėjo mokyklą mokykliniais autobusais ar kitu transportu, o pagal Transporto lengvatų įstatymą, jie gali būti vežami į mokyklą ar įstaigą iki 40 kilometrų ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu bet kuriuo visuomeniniu transportu.
 
Šią vasarą Susisiekimo ministerija, atsižvelgdama į tai, kad kasmet įvyksta po kelis eismo įvykius, kuriuose nukenčia mokykliniu ar kitokiu autobusu važiavę ir iš jo išlipę vaikai, siūlo užtikrinti vaikų saugumą įlipimo ar išlipimo iš mokyklinio autobuso metu. Tam rekomenduojama mokykliniuose autobusuose numatyti specialią įspėjamąją šviesos signalizaciją: mokinius vežančiuose autobusuose, keturiuose viršutiniuose transporto priemonės gabaritiniuose taškuose, įrengti specialias įspėjamąsias mirksinčias oranžines šviesas, kurios būtų įjungiamos vaikų įlaipinimo ar išlaipinimo metu.

V.Pranckevičienė pritarė tokiam Susisiekimo ministerijos pasiūlymui, net ir neįrengus specialių mirksinčių šviesų, kaip alternatyvą vaikų įlaipinimo ar išlaipinimo metu galėtų būti naudojama avarinė šviesos signalizacija. Jos nuomone vaikai priprato, kad juos saugo aplinkiniai, todėl užmiršta patys saugoti save, būti atidesni ir drausmingesni kelyje į mokyklą ir iš jos. Galbūt todėl šiemet gauti prevenciniai lipdukai „Prieš eidamas per kelią SUSTOK, APSIDAIRYK, ĮSIKLAUSYK“, kurie bus užlipinti visuose geltonuosiuose autobusuose labiausiai pastebimose vietose. Tai skatins mokinius patiems nepamiršti budrumo ir atidumo, saugoti save ir kitus.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis siūlo didesnį dėmesį bendrojo lavinimo mokyklose skirti ne teorinių saugaus eismo programų išdėstymui, o praktinių užsiėmimų vaikams organizavimui. Tačiau savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja teigė, kad ne vien mokykla turėtų rūpintis vaikų mokymu, kaip saugiai elgtis kelyje. Ir tėvai turėtų nepamiršti, kad daugelio skaudžių nelaimių būtų galima išvengti, jei jie nuolat savo vaikams primintų Kelių eismo taisykles, ne tik prieš Rugsėjo 1 – ąją kartu su jais praeitų ar pravažiuotų kelią į mokyklą, o taip pat visur ir visada kelyje elgtųsi drausmingai ir atidžiai, patys tamsiu paros metu nepamirštų užsisegti atšvaitų. Tikriausiai niekas vaikų taip gerai nemoko, kaip suaugusiųjų pavyzdys, todėl labai svarbu, kad jis būtų tinkamas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarai?

klausimelis 05 24Zita iš Šakių:

Nežinau, mano anūkas tai susiranda. Sąlygos nėra paprastos, bet, manau, viskas priklauso nuo žmogaus ir noro. Darbo jaunimui tikrai reikia, nebūtinai visą vasarą, bet nors kiek. Mano vaikai visą laiką dirbo vasaromis, tiesa, anuomet dar kolūkiuose. Kaip bebūtų, darbas tiesiog yra vertybė, charakterio ugdymo priemonė, o ir sveikatai į naudą išeina. 

klausimelis 05 24 2

Antanas iš Lukšių:

Manau, kad išrankiems studentams ir moksleiviams darbą rasti sudėtingiau. Tie, kurie paprasti, nesibaido jokio darbo, manau, kad gali susirasti – ūkininkų daug yra, kurie mielai priima. Darbas žmonėms niekada nepakenkė, padirbėti visai neblogai, bet studentai ir moksleiviai gali turėti ir kitų užsiėmimų, kurie yra taip pat reikalingi. Yra tokių, kurie gilina žinias, jiems mokslo metų nepakanka. Tai irgi savotiškai darbas. Yra darbas už pinigus, yra intelektualus.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.