baneris leidinys

Gruodžio 5 d. Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos proga sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šakių Viltis“ kvietimu Šakiuose koncertavo neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras, vadovaujamas Valerijos ir Romualdo Brūzgų. Orkestro pagrindą sudaro sutrikusio intelekto jaunimas, kartu su jais muzikuoja ir gabūs muzikai neįgalieji, turintys regos, fizinę ir kompleksinę negalią.

Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas R.Brūzga koncerto pradžioje pristatė savo vadovaujamą orkestrą ir trumpai papasakojo jo susikūrimo ir veiklos istoriją.

„Muzika – ypatingas menas, kuris gali viską. Apie tai parašyta daug, bet ką gali žmogus su ribotomis galimybėmis?“ – retorinį klausimą kėlė orkestro vadovas ir kartu atsakė: „Muzika – sritis, kuri visada prašosi amžininkų liudijimų, tad esame čia ir dabar tam, kad liudytume.“
 
Orkestras susikūrė 1998 m. muzikos specialybės profesionalų V. Vitaitės  (dabar Lietuvos specialiosios draugijos „Guboja“ vadovė), V.Brūzgienės ir R. Brūzgos iniciatyva, kuriems tuo metu pritarė 30 muzikos entuziastų. Buvo susidraugauta su olandų neįgaliaisiais, kurie pasiūlė metodiką – spalvų ir garso sintezę. Tuomet buvo adaptuoti muzikos instrumentai ir pradėta muzikuoti.

„Spalvų muzikos“ orkestras savo koncertus rengia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Yra lankęsis Olandijoje, Lenkijoje, Belgijoje, Austrijoje ir Vengrijoje.

„Muzika – bene emocionaliausias asmenybės raiškos būdas, dvasinės atgaivos, bendravimo bei terapijos priemonė. Su tokia misija atvykome koncertuoti į Šakius“, – pasakojo dirigentas.

Koncerte dalyvavo ir orkestrą pasveikino rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė. Koncertas buvo labai nuoširdus, jo dalyviai gražiai dainavo, grojo, suteikė žiūrovams džiugių emocijų, o žiūrovai negailėjo aplodismentų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos