baneris leidinys

kulturos diena
Nuotr. Gausi rajono kultūros bendruomenė savo profesinę šventę pradėjo pagerbdama mūsų krašto šviesuolį, „Tautiškos giesmės“ autorių dr. Vincą Kudirką.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Balandžio 17 d. Kudirkos Naumiestyje buvo paminėta Kultūros diena, kurioje dalyvavo rajono kultūros įstaigų darbuotojai, muziejininkai, bibliotekininkai. Nusilenkta dr. Vincui Kudirkai, aktyviausiems kultūros žmonėms įteiktos padėkos.

Susirinkusi antradienio popietę rajono kultūrinė bendruomenė pirmiausiai trumpam sustojo Kudirkos Naumiesčio miesto širdyje – prie paminklo dr. Vincui Kudirkai, padėjo gėlių ir sugiedojo „Tautišką giesmę“. 2018 metus rajono savivaldybės taryba paskelbė Vinco Kudirkos metais.

Vinco Kudirkos muziejuje šventę pradėjusi savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė priminė Kultūros dienos ištakas – Seimas į atmintinų dienų sąrašą Kultūros dieną įtraukė 2007-aisiais, o šį suėjimą vedėja pavadino šimtmečio kultūros diena, kvietė visus atsigręžti atgal ir prisiminti, kas nuveikta per tuos metus svarbaus. O žengiant į naująjį šimtmetį, ragino pasvarstyti, ką kiekvienas padarysime savo kraštui, kad apie mus kalbėtų ateinančios kartos.

A. Kasparevičienė pripažino, kad kultūros sektoriuje yra problemų, kurios sprendžiamos savivaldybės lygmenyje, bet yra ir tokių problemų, kurių sprendimas priklauso nuo Lietuvos politikų, o šiandien aukščiausios šalies valdžios dėmesys kultūrai yra nepakankamas.

„Bet mes turime kuo pasidžiaugti. Nuo paskutinio mūsų susitikimo prieš Kalėdas įvyko daug gražių dalykų. Noriu pagarsinti, kad įvyko dalyvių atrankos į Pasaulio lietuvių dainų šventę, Zanavykų kraštui atstovaus 35 kolektyvai, iš jų 16 moksleivių. Tai bendras mūsų žmonių, įstaigų darbo rezultatas“, – kalbėjo A. Kasparevičienė.

Ji pasidžiaugė Griškabūdžio seniūnijos kultūros darbuotojais, kurie saugoja Kryžių lankymo tradicijas Griškabūdžio apylinkėse, kad seniūnų iniciatyva įamžinti nepriklausomybės kovų savanoriai, kad Zanavykų kraštas tampa žinomas iniciatyvių Šakių turizmo informacijos centro darbuotojų dėka, kad kiekvienos kultūros įstaigos darbas yra reikšmingas.

„Esu galbūt naivi... bet manau, kad jeigu kultūra ir neišgelbės pasaulio, tai bent prisidės prie jo išgelbėjimo“, – atviravo A. Kasparevičienė.

Šventėje dalyvavęs rajono meras Edgaras Pilypaitis kultūrininkams linkėjo ir toliau būti kelrodžiais, vedančiais kitus į šviesą. Jis padėkos raštus už 2017m. pasiekimus įteikė aštuonioms kultūros įstaigoms ir jų vadovams, o už buvimą kartu – po gėlės žiedą Turizmo ir kultūros skyriaus darbuotojoms.

Šventės dalyvius unikalia muzikine programa pasveikino instrumentinė grupė „Subtilu-Z“, gausiai susirinkusi kultūros bendruomenė šnekučiavosi prie arbatos puodelio.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

07

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos