baneris leidinys

Jau ketvirti metai Zanavykų muziejus vykdo tęstinį projektą „Zanavykų krašto etnokultūros išsaugojimas“. Šiuo laikotarpiu konservuota ir restauruota 14 muziejaus eksponatų, kuriais atnaujintos ir papildytos ekspozicijos.

Kaip informavo Zanavykų muziejaus vyr. fondų saugotoja Skaistė Višinskaitė-Kumštienė, dar pavasarį restauracijai buvo atrinkti šešiolika XIX a. antros pusės – XX a. pirmos pusės eksponatų. Pasak specialistės, Alytaus kraštotyros muziejaus specialistui Juozui Šoriui restauravimui buvo atiduoti keturi kraitiniai baldai – sena, drožinėta, polichromuota indauja su stiklu ir medinis stalas, drožiniais puoštomis kojomis, pagamintas nežinomo meistro iš Sintautų bei dvi XIX a. antros pusės polichromine tapyba puoštos kraitinės skrynios iš Lukšių.
 
S. Višinskaitė-Kumštienė pasakojo, kad dėl fotografijų ir atvirukų restauravimo buvo kreiptasi į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus specialistę Daivą Juškienę. Zanavykų muziejaus specialistė perdavė iš fondų atrinktus tris atvirukus ir devynias fotonuotraukas.

Dalis konservuotų ir restauruotų eksponatų jau sugrįžo į Zanavykų muziejų, šiuo metu laukiama paskutinių.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos