baneris leidinys

amatai muziejus
Nuotr. Tradicinės amatų dienos metu vaikai supažindami su įvairiausiais amatais, drąsiausieji ir patys juo išbando.


Gegužės 23 d. Zanavykų muziejus pakvietė į 16-ąją Tradicinių amatų dieną. Sugužėję amatininkai, tautodailininkai mokė kalvystės, drožybos, skiedrų gamybos ir kitų amatų. Muziejininkai išties išradingi, nes kasmet senieji amatai šioje šventėje atgimsta žaidimų ir šokio sūkuryje.
 
„Nemažai amatų, kuriais užsiėmė mūsų seneliai ir proseneliai, šiandien yra pamiršti ir yra tarsi egzotika šiuolaikiniam jaunimui. Viską, ko reikia, galima nusipirkti, todėl retai kas temoka drožti šaukštus, krepšius pinti, austi. Nevalia leisti tradiciniams amatams nugarmėti pragaištin, todėl šiandien patys galėsite stebėti, kaip nudrožiamas šaukštas, nupinama virvė, neriamos naginės ir pagaminama daugelis kitų dirbinių. O įsidrąsinę ir patys galėsite išmėginti savo jėgas ausdami, verpdami“, – kalbėjo muziejininkai.

Šiemet į Tradicinių amatų dieną atvyko mokiniai iš Šakių, Gelgaudiškio, Paluobių, Kriūkų, Kidulių, Sudargo, Gižų (Vilkaviškio r.) ir kitų miestelių.

Vaikai skubėjo apsilankyti edukaciniame kieme, kur Birutė Jakštienė mokė, kaip nutapyti sau dailų paukščiuką, o drožti – Sigitas Mockus. Audimo amato subtilybių mokė Aldona Plaušinienė, Gintas Čekauskas demonstravo, kaip pagaminti skiedras, Roma Urbonavičienė dalinosi mezgimo paslaptimis. Šventėje būrys jaunimo kalvystės amato mokėsi iš kalvių Valdo Paukščio ir Edvardo Mačaičio. Smalsiai moksleiviai stebėjo, kaip Irutė Kriauzienė verpia, drąsiausi ir patys pabandė, Rita Mockeliūnienė bei Onutė Mureikienė sudomino nėrimo menu.

Šventės dalyvius linksmino Šakių rajono meno mokyklos liaudiškų šokių grupė ,,Šakietukas“ (vad. Justė Lukauskienė), žaidimus organizavo Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro folkloro kolektyvas ,,Vaiguva“ (vad. Asta Grigaitienė).

Muziejininkai džiaugiasi, kad mūsų krašto amatininkai, tautodailininkai padeda ir toliau gyvuoti tradiciniams amatams.

Renginio metu muziejaus darbuotojai priminė dalyviams ir saugaus elgesio svarbą kelyje, dalijo šviesą atspindinčias priemones.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos