baneris leidinys

ruzgio
Valentino Ruzgio nuotraukoje – pavasarinis darbymetis mūsų rajono laukuose. V. Ruzgio nuotr.


Minint fotografo, tautodailininko Valentino Ruzgio (1920–1998) 100-ąsias gimimo metines, Zanavykų muziejus surengė virtualią jo fotografijų parodą ir kviečia pažvelgti į mūsų kraštą, žmones per V. Ruzgio fotoaparato objektyvą.
 
V. Ruzgys gimė Šakių apskrityje, Jankų valsčiaus Šilgalių kaime. 1931m. baigė Paluobių pradžios mokyklą. Jau nuo vaikystės Valentinas mėgo piešti, anksti pradėjo fotografuoti, būdamas dvidešimties mokėsi pas meistrą Jurgį Nemčinską bažnyčių dekoravimo meno. V. Ruzgys yra išdekoravęs Paluobių bažnyčios lubas. Pokario metais jis įkūrė fotoateljė Šakiuose. Nuo 1965 m. atėjo dirbti į „Draugo“ laikraščio redakciją, kurioje dirbo fotokorespondentu iki 1979 m., kol išėjo į pensiją. Tada V. Ruzgys ėmėsi tapybos. Kartu su žmona Elena surengė 12 personalinių parodų. V. Ruzgys mirė 1998 m. lapkričio 23 d., palaidotas Šakių kapinėse.

Pasak Zanavykų muziejaus muziejininkės Vidos Endriukaitytės, muziejaus fonduose yra apie 200 vnt. negatyvų, iš 30 atrinktų buvo pagamintos skaitmeninės nuotraukos ir muziejininkai planavo surengti V. Ruzgio fotografijų parodą, tačiau kol kas paroda tik virtuali.

„Norisi parodyti sovietmečio fotografiją, labai neidealizuojant to laikmečio. Svarbus Valentino Ruzgio darbas buvo „Drauge“. Tuomet per jo fotoaparatą buvo matomas rajono gyvenimas ir žmonės. Jis buvo vienas pagrindinių fotografų sovietmečiu ir to nenuneigsi“, – kalbėjo muziejininkė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos