Iš namų nuolat bėgantys paaugliai – šeimos problema

kelertas franciakas
Nuotr. Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Linas Frančiakas (dešinėje) išreiškė susirūpinimą  iš namų bėgančiais vaikais. Kai kurie iš jų šiandien gyvena Šakių vaikų globos namuose, kiti šeimose, iš kurių, pasak prokuroro,  jis ir pats bėgtų.

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Linas Frančiakas supažindino su nedžiuginančia realybe – rajone yra nepilnamečių, kurie nuolat bėga iš namų.

„Yra keletas nepilnamečių, kurie nuolat dingsta. Jų ieško policijos pareigūnai, priimami procesiniai sprendimai. Tai teisinis klausimas. Šie atvejai išsprendžiami“, – teigė Bendruomeninės vaiko teisių apsaugos tarybos posėdyje L. Frančiakas, kurio manymu, galbūt buvo kažkas pražiūrėta ar visai nieko nedaryta, kad šiandien tokių problemų nebūtų.

„Tačiau yra tokių etatinių bėgikų, apie kuriuos policija informuoja ir vaiko teisių apsaugos specialistus. Bėda ta, kad niekas neinformuoja, kai jie parsiranda namo. Nėra jokio atgalinio ryšio, – apgailestavo prokuroras. – Šie vaikai anksčiau gyveno šeimose, dabar gyvena vaikų globos namuose. Beje, šiandien registruojami ir tie vaikai, kurie laiku negrįžta į vaikų globos namus. Paaiškėjo, kad jie turi ir rimtesnių problemų.“

Kaip informavo L. Frančiakas, prieš susirinkimą jis kalbėjosi su policijos pareigūnais, kurie įsitikinę, jog tuos, kurie neatlieka savo pareigų, reikia traukti baudžiamojon atsakomybėn.

Jis klausė, gal seniūnijos, socialiniai darbuotojai ar vaiko teisių apsaugos specialistai daugiau žino apie tai, kas vyksta, kokios problemos, kad nepilnamečiai įsigyja ir vartoja svaigalus, kad keturiolikos metų neturinti mergina ruošiasi gimdyti.

„Reikėtų viską pradėti spęsti kitaip, nei yra dabar, – įsitikinęs prokuroras. – Gal ne visus juos įmanoma perauklėti, bet jei padėsime nors vienam, jau bus gerai. Ne teisėsaugos rūpestis auklėti šeimą ar iš namų bėgantį paauglį. Jei vaiko niekas nepagrobė ir nėra smurtavimo įrodymų, tiesiog nutraukiame bylą.“

L. Frančiakas tikisi sulaukti didesnio atsakingų institucijų dėmesio ir bendradarbiavimo. Jo manymu, problema yra šeimoje, jei vaikas namuose negali gyventi.

„Ten yra baisu. Aš ir pats bėgčiau iš tokios šeimos, – atviravo prokuroras. – Todėl, manau, reikia greičiau paimti vaikus iš tokių namų ir vežti kuo toliau.“

Pasak rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio, labai dažnai dirbame su pasekmėmis, o priežastys taip ir lieka pražiūrėtos. Jo manymu, būtina kuo greičiau susirinkti visiems atsakingų skyrių žmonėms ir išanalizuoti susiklosčiusią situaciją.

„Draugo inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.