Gelgaudiškio atvira jaunimo erdvė – pavyzdys, kaip reikėtų dirbti

tatjana jrd
Tatjanai Vrubliauskienei (dešinėje) už darbą su jaunimu dėkojo Jaunimo reikalų departamento vyresnioji patarėja Gintarė Stankevičienė. Ji pasidžiaugė, kad Gelgaudiškyje veikia vienintelė atvira jaunimo erdvė rajone, o Šakiuose yra Atviras jaunimo centras, dirba mobili komanda. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Jaunimo reikalų departamentas kiekvienais metais vizituoja dalį projektų, kuriems skiria finansavimą. Šiais metais pasirinktas Gelgaudiškis, kur antradienį lankėsi ir su projektų vadove bei jaunimo darbuotoja Tatjana Vrubliauskiene susitiko departamento vyresnioji patarėja Gintarė Stankevičienė. Viešnia pripažino, kad toks žmogus kaip Tatjana ne tik užtikrina savo funkcijas, stengiasi, kad išsilaikytų vienintelė rajono Atvira jaunimo erdvė (AJE), esanti Gelgaudiškyje, bet į priekį tempia ir visą rajoną.
 
T. Vrubliauskienės rengiami projektai AJE veikloms finansuoti lėšas laimi jau septynerius metus iš eilės, nuo 2014-ųjų. Gelgaudiškyje esanti AJE yra vienintelė reikalavimus atitinkanti erdvė rajone. Šakiuose yra Atviras jaunimo centras (AJC), dirba ir mobili komanda.

„Galime pasidžiaugti, kad išlaikyta erdvė, nes dažniausiai į mažus miestelius, kaimiškas vietoves jau vyksta mobilios komandos, nes erdvę išlaikyti neefektyvu“, – sakė Jaunimo reikalų departamento vyresnioji patarėja, pasidžiaugusi, kad Šakių rajono savivaldybė teikia kelias darbo su jaunimu formas, mat yra tokių kraštų, kur nevyksta atviras darbas su jaunimu arba vyksta itin vangiai.

Anot G. Stankevičienės, nors 2018 m. veikė 140 erdvių, bet kai buvo pradėta vertinti kokybė, jų skaičius sumažėjo iki 75, AJC Lietuvoje yra 47.

„Mūsų tikslas, kad būtų kuo daugiau centrų ir kad veiktų bent po vieną savivaldybėje“, – teigė viešnia.

Ji mano, kad sąlygos gyvuoti erdvei gana lengvos, per metus į veiklas prašoma pritraukti 75 žmones. Visgi yra tokių savivaldybių, kur šį rodiklį prašo sumažinti. Tačiau Gelgaudiškiui tai neaktualu, mat jie jau po pirmo pusmečio pasiekė metinius rodiklius – turėjo 18 individualių konsultacijų ir dirbo su 71 unikaliu jaunuoliu.

G. Stankevičienė įsitikinusi, kad daug lemia su jaunimu dirbantis žmogus – kokias paslaugas jis siūlys, kokį santykį su jaunimu sukurs.

„Tatjana yra tas žmogus, kuris atlieka savo funkciją ir tempia Šakių kraštą į priekį“, – įteikdama simbolinę dovanėlę T. Vrubliauskienei gražių žodžių negailėjo G. Stankevičienė.

Žinoma, kalbėjo ji, įtakos turi ir tai, kur ir po kieno sparneliu AJE įsikūrusi. Štai Gelgaudiškyje išnaudojama kultūros centro materialinė bazė, o būtinas reikalavimas užtikrinti 0,5 etato darbui su jaunimu čia buvo išspręstas tiesiog papildant T. Vrubliauskienės pareigybes. Visgi pastebima, kad yra ir tokių atvejų, kur tai daroma fiktyviai, o atvykus pasižiūrėti gyvai, kalbėjo G. Stankevičienė, žmogus net negali paaiškinti, kas yra tas darbas su jaunimu.

T. Vrubliauskienė juokiasi, kad kiekvienais metais rengdama projektą jau galvoja, kad finansavimas nebus skirtas, nes sėkmė lydi nenutrūkstamai, tačiau būtent tęstinumą departamentas itin vertina, kaip ir investavimą į veiklas.

Paklausta, tai kurgi sėkmės paslaptis, T. Vrubliauskienė teigia, kad kai darbas yra hobis, tai ir sėkmės lydi.

„Kitur savęs ir neįsivaizduoju“, – sako moteris.

Kiekvienais metais per visą Lietuvą atviram darbui su jaunimu erdvėse, centruose, mobiliam darbui yra skiriama daugiau nei 1 mln. eurų, kitiems metams planuojama suma yra apie 1 mln. 300 tūkst. eurų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.