Jaunimo politikos įgyvendinimo rezultatai šoktelėjo į viršų

Jaunimo reikalų agentūra neseniai pateikė 2022 m. jaunimo politikos įgyvendinimo apžvalgą 60-yje Lietuvos savivaldybių. Agentūros duomenimis, praėjusiais metais Šakių r. įgyvendinta 91 proc. (2021 m. – 89,7 proc.) rekomenduotų jaunimo politikos užduočių, savivaldybė atsidūrė septintoje vietoje tarp devynių daugiausiai rekomenduotų jaunimo politikos užduočių  įgyvendinusių savivaldybių. Jaunimo politikos įgyvendinimo vertinimo rezultatai praėjusiais metais taip pat gerokai šoktelėjo į viršų.  

2022 m. jaunimo politikos įgyvendinimo vertinimas apima keturias sritis – darbą su jaunimu (atvirasis darbas, mobilusis darbas ir darbas su jaunimu gatvėje); jaunimo dalyvavimą, įgalinimą ir atstovavimą; jaunimo savanorišką veiklą; jaunimo politikos veiklos sričių administravimą (faktais ir žiniomis grįsta jaunimo politika).
 
Darbo su jaunimu srities įgyvendinimo reitinge savivaldybė šoktelėjo į 16-ą vietą (2021 m. buvo 29-oje). Bendras balas – 5,99. Jis susidėjo vertinant du kriterijus – atvirąjį darbą su jaunimu, t. y. atvirų jaunimo centrų skaičių, veiklą, gaunamas lėšas iš savivaldybės biudžeto ir mobilųjį darbą su jaunimu gatvėje. Rekomenduotos užduotys įgyvendintos 88,5 proc.

Lyginant su kitomis savivaldybėmis, neblogai  pasirodėme vertinant atstovavimą jaunimo interesams, jaunimo dalyvavimo, įgalinimo skatinimą – surinkome 4,11 balo iš 4,6 galimų (2021 m. – 3,97 balo). Šakių r. savivaldybė kartu su Trakų r. savivaldybe pasidalijo 7–8 vietas.

Atsižvelgiant į akredituotų savanorius priimančių organizacijų skaičių, planuotus ir pasiektus rezultatus savanoriškos veiklos srityje bei kitus rodiklius, jaunimo savanoriškos veiklos srities vertinime Šakių r. savivaldybė pakilo iš 45-os į 37 vietą. Ji surinko 2,63 balo iš 4,45 galimų (2021 m. – 1,42 balo). Rekomenduotos užduotys buvo įgyvendintos 72,7 proc.

Jaunimo politikos veiklos sričių administravimo įgyvendinimo reitinge su kitomis 30 savivaldybių dalinomės 7–36 vietas (2021 m. – 9–32 vietas). Šioje srityje geriausiai buvo vertinamos savivaldybės, atlikusios savivaldybės jaunimo problematikos tyrimą arba jaunimo politikos kokybės vertinimą. Dėmesys buvo kreipiamas ir į planavimą bei atskaitomybę – pateiktas ataskaitas, informacijos viešinimą. Atskirai rekomenduotų jaunimo politikos veiklos sričių administravimo įgyvendinimo ir vertinimo rezultatų palyginimas praėjusiais metais buvo nedarytas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.