baneris leidinys

cikaniene2Pasak Ūkio skyriaus vyresniosios specialistės Astos Cikanienės, ji priblokšta, gerąja prasme, rajono gyventojų aktyvumu teikiant preliminarius protokolus dėl sutikimo dalyvauti daugiabučių namų modernizavimo programoje. Šakiai tarp aktyviausiųjų ir šalyje.
 
Nuotr. A. Cikanienė teigė, kad gerąja prasme buvo tiesiog priblokšta gyventojų aktyvumu.
 
Buvo prašoma, kad iki kovo 13 dienos gyventojai pateiktų pasirašytus preliminarius protokolus, kur būtų aiški gyventojų pozicija, kaip jie žiūri į siūlomą renovacijos modelį. Ūkio skyriaus vyresnioji specialistė A. Cikanienė juokavo, kad ji buvo tiesiog priblokšta tokiu aktyvumu. „Arba mes buvome labai geri ragintojai, arba žmonės tikrai to labai laukė“, - svarstė specialistė. Ji teigė, kad gyventojai noriai organizavo susitikimus, rinko parašus ir nešė į savivaldybę, kad tik jų namas papultų tarp renovuotinų.

Iš Šakių miesto preliminarius sutikimus renovuoti daugiabučius pateikė 17 namų gyventojai, iš Gelgaudiškio – 12, iš Kudirkos Naumiesčio – trys, iš Lekėčių – penki. Pasak A. Cikanienės, daugeliu atvejų apsisprendimas viršija 60 proc., o yra tokių namų, kur 90 proc. namo gyventojų sutinka dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje. Tik keletas pavienių namų, kur gyventojų apsisprendimas mažesnis nei 60 proc. Specialistės nuomone, tokiam aktyvumui įtakos galėjo turėti tai, kad siūlomas modelis patrauklus, be to, yra savotiška drausminimo priemonė gaunantiems kompensacijas už šildymą, nes dažniausiai būtent šių butų gyventojai būdavo stabdis norint imtis renovacijos.

Aplinkos ministerija taip pat skelbia, kad yra maloniai nustebinti rezultatais, gyventojų aktyvumu, savivaldybių geranoriškumu. Paskutiniais ministerijos duomenimis, aktyviausios savivaldybės – Kauno, Panevėžio, Šiaulių rajono, Šakių ir Marijampolės.

Jau šiandien savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis su Aplinkos ministerija ir Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra turėtų pasirašyti bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis. Pagal jas savivaldybės organizuos konkursus dėl investicijų plano pirkimo. Pasak Aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, tai reiškia, kad gyventojams investicijų planai nekainuos nė cento. Taip norima padėti apsisprendusiems ir paskatinti dvejojančius.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos